Rīgā uz nenoteiktu laiku slēgta satiksme Valdemāra ielas posmā no Šarlotes ielas līdz Alojas ielai

Rīgā bīstamības dēļ uz nenoteiktu laiku slēgta satiksme Krišjāņa Valdemāra ielas posmā no Šarlotes ielas līdz Alojas ielai, informēja Rīgas domē. Rīgas dome aicina iedzīvotājus ņemt vērā ierobežojumus, plānojot nākamās nedēļas maršrutus.

Kādi ir iemesli Krišjāņa Valdemāra ielas to ēku bīstamībai, no kurām vakar tika evakuēti iedzīvotāji, atbildīgie dienesti pagaidām atbildi nesniedz. Tiek gaidīts sertificētā būvinženiera slēdziens, viņš no šodienas sāk darbu ēkās, lai izvērtētu to situāciju un bīstamību un ko ar tām darīt tālāk.

Mārtiņš Staķis par situāciju Valdemāra ielā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pēc šorīt notikušās atbildīgo dienestu operatīvās sapulces Rīgas mērs Mārtiņš Staķis atzina, ka šobrīd saistībā ar ēkām ir trīs svarīgi uzdevumi – sniegt atbalstu ēku iedzīvotājiem, novērst ēku bīstamību un saprast, ko darīt ar satiksmi, kas šobrīd ir slēgta Valdemāra ielas posmā no Šarlotes līdz Alojas ielai.

Pašvaldībā pieņemts lēmums par saviem līdzekļiem nodrošināt ēku tehniskā apsekojuma atzinuma sagatavošanu par to, kādas darbības jāveic, lai novērstu bīstamību un atjaunotu satiksmi. Šāds lēmums pieņemts ar mērķi atjaunot satiksmi Kr. Valdemāra ielā pēc iespējas ātrāk.

Linda Ozola par palīdzību evakuētajiem cilvēkiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Tikmēr Rīgas vicemēre Linda Ozola sola pašvaldības palīdzību tiem no saplaisājušās mājas evakuētajiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama izmitināšana ilgtermiņā. Informācija par iespējamo palīdzību tiks publicēta arī Rīgas domes mājaslapā.

Pašvaldība iesaka autovadītājiem izvairīties no braukšanas pa Kr. Valdemāra ielu un virzienā uz centru no Sarkandaugavas izvēlēties Ganību dambi vai G. Zemgala gatvi, vai, ja brauc pa Duntes ielu, tad tālāk Skanstes ielu un Zirņu ielu. Virzienā no centra ieteicams izvēlēties tādas ielas kā Ganību dambis, G. Zemgala gatve, Bruņinieku iela, Skanstes iela un Zirņu iela. Tuvāko dienu laikā tiks izvietoti plakāti ar apbraukšanas shēmām, informācija par satiksmes ierobežojumiem nodota arī "Waze". Ņemot vērā iespējamos sastrēgumus, iedzīvotāji aicināti izmantot sabiedrisko transportu.

Tāpat veiktas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā – mainīts maršruts 3. trolejbusam un 11. autobusam. Ārpilsētas virzienā transports brauc pa Kr. Valdemāra ielu, Sporta ielu, Skanstes ielu, Zirņu ielu un tālāk pa maršrutu, tiek izlaistas pieturvietas A. Briāna iela, Alojas iela, Ēveles iela. Centra virzienā sabiedriskais transports brauc pa Zirņu ielu, Skanstes ielu, Sporta ielu, Vesetas ielu, Hanzas ielu un Kr. Valdemāra ielu, tiek izlaistas pieturvietas Ēveles iela, Palīdzības iela, Bruņinieku iela. Informācija par izmaiņām izvietota pieturvietās un sabiedriskā transporta ekrānos.

Jau vēstīts, ka sestdienas vakarā Rīgā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji plkst.18.52 saņēma izsaukumu uz Krišjāņa Valdemāra ielu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju daudzstāvu ēkā ir izveidojušās plaisas.

Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka ēkā ir izveidojušās redzamas plaisas, un sāka cilvēku evakuāciju. Notikuma vietā sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju tika nodrošināts autobuss evakuēto cilvēku izmitināšanai.

Informācija par ēkas stāvokli nodota Rīgas pilsētas būvvaldei. Uz notikuma vietu bija devušies 23 glābēji.

VUGD informē, ka no divām blakus esošām ēkām sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju evakuēti 33 cilvēki, suns un divi kaķi.

Rīgas domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons informēja – lai koordinētu palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem, notikuma vietā ieradušies Rīgas vicemēri Linda Ozola un Edvards Ratnieks (NA/LRA), kā arī dažādu valsts un pašvaldības dienestu pārstāvji.

Ja ēka pēc ugunsgrēka vai citas nelaimes nav izmantojama, dzīvokļu īpašniekiem Rīgas pašvaldība piedāvā saņemt gan sociālo palīdzību, gan iespēju apmesties pagaidu miteklī.

Dome informē, ka evakuētajiem iedzīvotājiem ir tiesības pašvaldībā saņemt krīzes pabalstu – līdz 500 eiro vienam cilvēkam vai līdz 1000 eiro ģimenei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti