Panorāma

Biedrības "TEV" sagādātā aparatūra jau Luckā

Panorāma

Panorāma

VUGD pārstāve par namu Rīgā

Daudzstāvu ēkā Valdemāra ielā Rīgā izveidojušās plaisas; evakuēti 33 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Valsts ugunsdzēsības un glabšanas dienests sadarbībā ar pašvaldības policiju sestdien no divām ēkām Krišjāņa Valdemāra ielā Rīgā evakuējis 33 cilvēkus, suni un divus kaķus. Evakuācijas iemesls – ēkā izveidojušās plaisas.

Valsts ugunsdzēsības un glabšanas dienests plkst. 18.52 saņēma izsaukumu uz Krišjāņa Valdemāra ielu, kur – saskaņā ar sākotnējo informāciju – daudzstāvu ēkā ir izveidojušās plaisas.

Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkā ir izveidojušās redzamas plaisas, un nekavējoties uzsāka cilvēku evakuāciju. 

VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa par izsaukumu uz Valdemāra ielu Rīgā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Informācija par ēkas stāvokli nodota Rīgas pilsētas būvvaldei. Notikuma vietā strādāja 23 ugunsdzēsēji glābēji.

"Rīgas satiksme" informēja, ka saistībā ar situāciju slēgta visu veidu satiksme Krišjāņa Valdemāra ielā 117. Izmainīts maršruts 3. trolejbusam un 11. autobusam. 

Ārpilsētas virzienā transports brauc pa Krišjāņa Valdemāra ielu, Sporta ielu, Skanstes ielu, Zirņu ielu un tālāk pa maršrutu. Tiek izlaistas pieturvietas: A.Briāna iela, Alojas iela, Ēveles iela. 

Centra virzienā transports brauc pa Zirņu ielu, Skanstes ielu, Sporta ielu, Vesetas ielu, Hanzas ielu un Krišjāņa Valdemāra ielu. Tiek izlaistas pieturvietas: Ēveles iela, Palīdzības iela, Bruņinieku iela. 

Rīgas dome informē, ka pašvaldība evakuētajiem nodrošinājusi autobusu. Pašvaldība arī piedāvās un nodrošinās izmitināšanas naktsmītnes evakuētajiem iedzīvotājiem, kuriem tas būs nepieciešams.

Ēkai atslēgta gāzes padeve. Objektu devusies pārbaudīt Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta būvinspektore. Šajā gadījumā būs nepieciešams arī sertificēta būvspeciālista tehniskās apsekošanas atzinums. Pēc pašvaldības rīcībā esošās informācijas, ēku, kurā radušies bojājumi, apsaimnieko dzīvokļu īpašnieku biedrība.

Lai koordinētu palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem, notikuma vietā ieradušies Rīgas vicemēri Linda Ozola un Edvards Ratnieks, kā arī dažādu valsts un pašvaldības dienestu pārstāvji.

Ja ēka pēc ugunsgrēka vai citas nelaimes nav izmantojama, dzīvokļu īpašniekiem Rīgas pašvaldība piedāvā saņemt gan sociālo palīdzību, gan iespēju apmesties pagaidu miteklī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti