Rīgā norisinās Tibetas kultūras dienas

8. un 9. oktobrī Rīgā norisināsies Tibetas kultūras dienas, kuru laikā ikvienam apmeklētājam dota iespēja piedalīties dažādās bezmaksas aktivitātēs, informēja pasākuma rīkotāji.

Tibetas kultūras dienas aktivitātes notiek "Birojnīcā", "Cydonia Gastropub" un vīna bārā "Garage", pasākumi aptver plašu tēmu loku - no tibetiešu valodas līdz pat medicīnai no pagātnes līdz mūsdienām.

Sestdien plkst.13 "Birojnīcā" Tibetas kultūras dienas tiks atklātas ar Latvijas Universitātes Āzijas studiju katedras asociētās profesores Agitas Baltgalves lekciju "Tibetiešu valoda laikmetu spogulī" par tibetiešu valodu, tās izcelsmi, alfabētu, izrunu un apmācības iespējām mūsdienās.

Dienas gaitā "Birojnīcas" telpās viesosies arī budisma pasniedzējs Helmūts Ancāns, kurš pastāstīs par Dalailamas mācībām "Īss ieskats budisma loģikas meistara Dharmakīrti tekstā Pramānvārtikka". Ancāns absolvējis budisma filozofijas un psiholoģijas septiņu gadu klātienes mācību programmu Itālijā.

Paralēli lekcijām abas dienas ikviens interesents varēs apmeklēt Lindas Klētnieces darbu fotoizstādi "FotoMandala", kuras darbi tapuši tibetiešu emigrācijas centra Indijā - Dharamsalas - apmeklējuma laikā. Fotoizstāde būs apskatāma līdz 31.oktobrim "Birojnīcā", "Cydonia Gastropub" un vīna bāra "Garage" telpās.

Tibetas kultūras dienas papildinās arī gleznotājas Flēras Bīrmanes lekcija "Sakrālā māksla Tibetā, tās aizsākumi un attīstība 21.gadsimtā" par Tibetas mākslu, sakrālo glezniecību.

Tibetas kultūras dienu izskaņā apmeklētāji varēs piedalīties igauņu mūziķa Roja Stridera lekcijā par tradicionālajiem tibetiešu mūzikas instrumentiem, to skanējumu. Stridera ir igauņu grupas "Vennaskond" dalībnieks, kā arī piecu grāmatu par Tibetu un Mongoliju autors.

Tibetas kultūras dienu apmeklējums ir bez maksas, bet nepieciešams iepriekš reģistrēties uz katru no lekcijām tīmekļa vietnē "www.tibetasdienas.lv".

Bet Doma laukumā Rīgā līdz 16. oktobrim apskatāma foto izstāde "7 dienas Tibetā". Tajā izstādītās 30 lielizmēra fotogrāfijas, ko vizītes laikā Tibetas autonomijā reģionā uzņēmis žurnālists Jānis Laizāns, tverot Tibetas iespaidīgās dabas ainavas, pa ceļam satiktios vietējos iedzīvotājus, skolniekus un svētceļniekus.

Savukārt 10.-11.oktobrī Rīgā, “Skonto” hallē norisināsies Nobela miera prēmijas laureāta, budistu garīgā līdera Viņa Svētības Dalailamas divu dienu mācības, ko apmeklēs aptuveni 4500 cilvēku no visas pasaules. Jau pašlaik zināms, ka uz mācībām Rīgā ieradīsies ne tikai pašmāju interesenti, bet arī cilvēki no Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas federācijas, Lielbritānijas, Vācijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Nīderlandes, Itālijas, ASV, Zviedrijas u.c. valstīm. Vizītei arī akreditējušies 65 žurnālisti no visas pasaules.

Vairāk informācijas par Dalailamas mācībām Rīgā www.savetibet.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt