ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens vakar paziņoja, ka šīs "piespiedu politikas" mērķis ir "iznīcināt Tibetas atšķirīgās lingvistiskās, kultūras un reliģiskās tradīcijas tibetiešu jaunākajās paaudzēs".
Blinkens aicināja Ķīnas valdību izbeigt tibetiešu bērnu piespiedu asimilāciju un izbeigt represīvo asimilācijas politiku arī citos Ķīnas reģionos.
Vīzu ierobežojumi nozīmē, ka ārvalstu pilsoņiem var liegt iebraukšanu ASV teritorijā. Bet ASV Valsts departaments nav atklājis, pret kurām Ķīnas amatpersonām ir noteikti vīzu ierobežojumi, jo to liedzot likums. Valsts departaments raidsabiedrībai "Amerikas balss" paskaidroja, ka vīzu ierobežojumi attiecas uz pašreizējām un bijušajām Ķīnas valdības vai Komunistiskās partijas amatpersonām, kuras tiek uzskatītas par atbildīgām vai līdzvainīgām politikā vai darbībās, kuru mērķis ir represēt ticīgos, etnisko grupu pārstāvjus, disidentus, cilvēktiesību aizstāvjus, žurnālistus, arodbiedrību līderus, pilsoniskās sabiedrības līderus un miermīlīgus protestētājus.
ANO februārī publicēja ziņojumu, kurā bija teikts, ka aptuveni miljons tibetiešu bērnu ir nosūtīti uz internātskolām, nereti pret pašu gribu. Šajās skolās viņiem ir obligāti jāapgūst Ķīnas lielākās tautas – haņu – kultūra un mandarīnu valoda.
Atsevišķā ANO ekspertu ziņojumā šogad teikts, ka simtiem tūkstošu tibetiešu arī ir spiesti pamest tradicionālo dzīvi laukos un iesaistīties mazkvalificētā "arodapmācībā", tādējādi graujot viņu identitāti.
Ķīnas Ārlietu ministrija šo ziņojumu nosauca par "pilnīgi nepamatotu" un paziņoja, ka Tibetas reģionā "valda sociālā stabilitāte, ekonomiskā attīstība, etniskā vienotība, reliģiskā harmonija un cilvēki dzīvo un strādā mierā".