Dienas ziņas

Plānošanas reģionu robežas ir jāpārskata

Dienas ziņas

Aicina sargāt auto ar dubultu drošību

Nesakoptu teritoriju pielīdzinās graustam

Rīgā nesakoptas teritorijas pielīdzinās graustiem

Piemērot nesakārtoto teritoriju īpašniekiem tādus pašus sodus kā graustu īpašniekiem - tādu lēmumu pieņēma Rīgas domes Vidi degradējošo ēku komisija, apmeklējot bijušās rūpnīcas “Radiotehnika” teritoriju, kur atrodas nelegāla izgāztuve.  

Būvgruži palika pēc rūpnīcas nojaukšanas 2017. gadā. Bet sadzīves atkritumu izgāztuve te parādījās pirms 10 gadiem, kad zemi nomāja atkritumu pārstrādes uzņēmums.

Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes Piesārņojumu daļas vadītāja vietnieks Elmārs Jasinskis norādīja, ka šī izgāztuve ir nelikumīga, “atļaujas uz šo teritoriju nav, un mēs esam likuši izvest ārā, bet nav izvests līdz galam”.

Rīgas domes Vidi degradējušo ēku komisijas vadītājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) stāstīja, ka šādu teritoriju īpašniekiem “sodi būs līdzīgi ka ar ēkām – graustiem – pirmo nedēļu 50 eiro un divu nedēļu laikā aiziet līdz maksimumam – fiziskai personai 5 000 eiro, juridiskai – 10 000 eiro.”

Pagājušā gada augustā jaunais saimnieks iegādājās lielāko daļu rūpnīcas teritorijas un plāno tur izbūvēt īres platības. Rīgas dome lūdza valsts institūcijas, kas atrodas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas  pārraudzībā, divu mēnešu laikā apkopot informāciju, cik Rīgā ir līdzīgu izgāztuvju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti