«Rēzeknes satiksmes» šoferiem Covid-19 laikā samazinātas alkohola pārbaudes

“Rēzeknes satiksmē”, iestājoties rudenī ārkārtējai situācijai, lai samazinātu savstarpējos kontaktus, nolēma atcelt regulāras alkohola pārbaudes šoferiem, tomēr šāda prakse izrādījās neveiksmīga, šoferis darba laikā tika pieķerts alkohola reibumā.

«Rēzeknes satiksmes» šoferiem Covid-19 laikā samazinātas alkohola pārbaudesLāsma Zute-Vītola

Pirms nedēļas “Rēzeknes satiksmes” lēmums neveikt katru dienu alkohola pārbaudes parādīja sekas: šoferis darba laikā bija alkohola reibumā. Un tas tika konstatēts šoferim pēc darba dienas, kas pavadīta, pārvadājot pasažierus, iebraucot uzņēmuma SIA “Rēzeknes satiksme” teritorijā, kad šoferis izraisīja negadījumu, mēģinot novietot autobusu. Tika izsaukta Ceļu policija. SIA “Rēzeknes satiksme” valdes loceklis Viktors Borcovs apliecina, ka darba attiecības ar šoferi ir pārtrauktas.

“Diemžēl tas ir šoferis ar vairāku gadu pieredzi, bez iepriekšējiem pārkāpumiem ne par alkohola lietām, ne par kādiem citiem pārkāpumiem,” stāsta “Rēzeknes satiksmes” valdes loceklis.

Šoferim alkohola daudzums asinīs bija virs divām promilēm, sūdzības uzņēmums no pasažieriem tajā dienā gan nebija saņēmis.

Šāds nepatīkams gadījums, kad šoferis pasažierus pārvadāja alkohola reibumā, notika, jo uzņēmums jau kādu laiku bija samazinājis ierastās alkohola pārbaudes.

“Šobrīd saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu pēc mūsu iekšējās instrukcijas bija apstiprināta samazinātā alkohola pārbaude, kas paredz, ka uzņēmuma dispečers, izlaižot autobusa vadītāju uz līniju, veica pārbaudes tikai tiem autobusu vadītājiem, kas atnāca no citas maiņas pēc pārtraukuma vai arī kas radīja aizdomas, ka varētu būt alkohola reibumā, kā arī netika veiktas pārbaudes dienas laikā, kas iepriekš tika praktizētas,” skaidro Borcovs.

Tas, kā skaidro “Rēzeknes satiksmē” tika darīts, lai samazinātu Covid-19 izplatību.

“Uzņēmumā jau tā bija slimi ap 16 autobusa vadītāji, kas ir trešdaļa no kopējā skaita, kas sarežģīja kopējo darba organizāciju. Lai maksimāli mazinātu tos riskus, kad notiek kontaktēšanās savā starpā vai arī tā pūšana alko testerī, lai arī katrs ar savu caurulīti, bet vienalga tas ir mazāks kontakts par diviem metriem un izelpa, kas palielina Covid-19 izplatības risku,” norāda uzņēmuma valdes loceklis.

Jautājot citiem pārvadātājiem, kā viņi šajā laikā rīkojas, “Daugavpils satiksmē” atbild, ka, ievērojot nepieciešamos pasākumus, pastāvīgi vadītājiem veic alkohola pārbaudes, tai skaitā arī mēra ķermeņa temperatūru. Nekas nav mainījies ar alkohola pārbaudēm arī “Rēzeknes autobusu parkā”, apstiprina AS “Rēzeknes autobusu parka” valdes priekšsēdētāja Svetlana Smule.

“Katru dienu šoferi iet uz alkohola pārbaudi pirms reisa, pēc reisa un starp reisiem kontrolieris pārbauda,” stāsta Smule.

Arī starppilsētu pārvadātājā AS „Nordeka” atzīst, ka Covid-19 un ar to saistītie piesardzības pasākumi nav mainījuši kārtību. Šoferim, kurš atbild par pasažieru un citu satiksmē iesaistīto drošību, pārbaudēm jābūt stingrām.

“Mēs, protams, ievērojam visas SPKC noteiktās prasības attiecībā uz kontaktēšanos, bet arī šajā laikā mēs neesam samazinājuši autobusu vadītāju pārbaužu skaitu uz alkoholu. Katrs autobusa vadītājs gan pirms reisa, gan atgriežoties no reisa iziet pārbaudi pie medicīnas darbinieka, kurš novērtē viņa vizuālo izskatu, gan psihisko un emocionālo stāvokli, uzvedības, runas, kustību koordināciju, katru reizi tiek mērīts asinsspiediens, tāpat arī filiālēs tā notiek. Kā periodisks pasākums var notikt arī izbraukuma alkohola pārbaude, šoferim esot reisā,” skaidro AS „Nordeka” valdes loceklis Edijs Eisaks.

Savukārt “Rēzeknes satiksmē” pēc gadījuma, kad šoferis ar vairāk nekā divu promiļu alkohola daudzumu asinīs atgriezās no dienas reisa, ir pieņemts lēmums atkal veikt alkohola pārbaudes katru dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt