Rēzeknes novads pēc reformas: aplēses par mandātu sadalījumu sola labu pozīciju Saskaņai

Lielākais balsu skaits Saskaņai (8 no 19), bet daudzi paliek arī aiz 5% barjeras. Šādu rezultātu novadu reforma sola Rēzeknes novadam, ja vēlētāji nobalsotu tāpat kā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās.

Tuvākajam sekotājam – Nacionālās apvienības, Vienotības un Latgales partijas kopējam sarakstam iepriekšējo vēlēšanu rezultāti rāda piecus mandātus.

Par pamatu materiālam ņemti 2017.gada vēlēšanu rezultāti, pārrēķinot, kā mainītos situācija, ja vēlēšanas notiktu pēc reformas paredzēto pašvaldību robežās un vēlētāji savu izvēli nemainītu. Pieņemts, ka vēlēšanu kārtība nemainītos, bet mandātu skaits pašvaldībās ir tāds, kā VARAM piedāvājumā. Mandātu aprēķinam izmantota CVK lietotā Senlaga metode.

Ķekavas un Olaines teritorijas dalījums netiek ņemts vērā, jo nav iespējams nodalīt vēlētājus, kuru novads mainītos.

Vangažu balsis ieskaitītas Ulbrokas novada datos, bet Inčukalna deputāti pieskaitīti plānotajam Siguldas novadam. Tam pierēķinātas arī pārējās Inčukalnā nodotās vēlētāju balsis.

Ieguvēji:

Politiskie spēki, kas startēja Rēzeknes novadā – visi saglabā lielāko daļu mandātu

Zaudētāji:

Latvijas zemnieku savienība, Latvijas reģionu apvienības un Latgales partijas kopējais saraksts, Vienoti Latvijai un LSDSP – nepārvar 5% barjeru.

Tomēr jārēķinās, ka reģionālā reforma vēl ir apspriešanas procesā un Saeima var veikt izmaiņas gan novadu kartē, gan pašvaldību ievēlēšanas kārtībā.

 

Jāatgādina, ka Rēzeknes novads bija viens no tiem, kuru skāra pēdējā brīža izmaiņas un Rēzeknes pilsēta, pretēji iepriekš plānotajam, netika pievienota novadam. Tas maina arī vēlētāju īpatsvaru. Ja Rēzeknes pilsēta tiek pievienota, Viļānu balsis ir tikai 10,7%, noņemot pilsētu, īpatsvars pieaug līdz 22,2%.

Uzzini, kā reforma varētu ietekmēt politisko ainavu arī pārējās Latgales pašvaldībās,  Zemgales pašvaldībās, Pierīgas pašvaldībās un Vidzemes pašvaldībās!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt