Rēzeknes novadā skolēnus vilina ar B kategorijas autokursiem

Rēzeknes novada pašvaldība jau trešo mācību gadu sava novada izglītības iestāžu skolēniem dod iespēju bez maksas apmeklēt autovadītāju kursus. Šogad 91 skolēns izmanto šādu iespēju. Pašvaldība šogad tam tērēs vairāk nekā 25 000 eiro.

Rēzeknes novads ir Latgalē pirmais, kas šādā veidā gan ieinteresē skolēnus palikt mācīties novada izglītības iestādēs, gan finansiāli palīdz skolēniem pilnveidot savas praktiskās iemaņas.

Kaunatas jaunieši apmierināti

Kaunatas vidusskolā pēc mācību stundām 13 skolēni apgūst autovadītāja kursu teorijas daļu, mācās atpazīt ceļazīmes un to nozīmi. Autovadītāja kursus var apmaklēt visi tie jaunieši, kuri mācās Rēzeknes novada izglītības iestādēs un kuri šajā gadā sasniegs pilngadību. Kopumā šogad Rēzeknes novadā autokursos bez maksas mācās 91 skolēns.

Kaunatā uzrunātie jaunieši atzīst, ka šāda iespēja finansiālā ziņā  ģimenei ir liels atspaids.

Kopumā pašvaldība šogad skolēnu autovadītāja kursiem tērē vairāk nekā 25 000 eiro. Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes pārstāvis Vilis Deksnis ir pārliecināts, ka iesāktajam jauniešu atbalstam noteikti jāturpinās.

"Jau 2014. gadā pašvaldība lēma par to, ka vajadzētu vairāk piesaistīt vidusskolēnus mūsu vidusskolām. Otrkārt, dod kaut kādu pievienoto vērtību, lai pie atestāta viņi saņemtu kaut kādu dokumentu, kas viņiem dotu kaut kādu kvalifikāciju," sacīja Deksnis.

Pēc Rēzeknes novada piemēra aizvadītājā mācību gadā arī Viļānu novada pašvaldība nolēma savu skolu jauniešiem sniegt finansiālu atbalstu autovadītāja apliecības iegūšanai. Šajā mācību gadā tas tiks turpināts, apmaksājot teorijas apguvi.

Vairāk palīdz trūcīgākiem

Rēzeknes novadā apmācības tiek apmaksātas pilnībā, stāsta Deksnis. "Mēs maksājam teorijas apmācību, kas ir 55 stundas. Mēs maksājam par pirmās palīdzības mācībām. Mēs maksājām 21 stundu par praktisko apmācību. Mēs vēl apmaksājam arī medicīniskos izdevumus, jo visiem skolēniem ir jāaiziet ārsti, kas ir noteikti prasībās, arī to mēs maksājam visiem."

Daudzbērnu, trūcīgajām un maznodrošinātajām ģimenēm tiek papildus 50% vai 100% apjomā segtas arī eksāmenu kārtošanas izmaksas.

Kaunatas vidusskolas direktore Skaidrīte Ūzuliņa atzīst, ka īpaši ģimenēm laukos šāds atbalsts ir ļoti svarīgs. "Autovadītāja apliecība ir dārgs  un pat ekskluzīvs pasākums, un, it sevišķi runājot par lauku bērniem, ne vienmēr materiālā situācija ir tik izcilā līmenī, kā tas ir pilsētas robežās, kur vecākiem darba nodrošinājums ir daudz savādāks. Tad laukos šī iespēja ir izcili vērtējama, un no skolēnu puses ir ļoti liela atsaucība."

Pirmajā gadā gan Rēzeknes novada pašvaldībai nācās vilties. Vairāki skolēni, izejot apmācības, tomēr autovadītāja apliecību neieguva. Tāpēc tagad tiek slēgts līgums, kurā tiek atrunāts - ja autovadītāja apliecība netiek iegūta, apmācībās ieguldītā nauda jāatmaksā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti