Rēzeknes iedzīvotāji varēs sekot līdzi gaisa kvalitātei pilsētā

Valsts vides dienests (VVD), turpinot uzsākto gaisa monitoringa projektu Rēzeknē, Rūpnīcas ielā 11, uz Rēzeknes 5. vidusskolas ēkas uzstādījis putekļu monitoringa staciju. Tā veic nepārtrauktus mērījumus par cilvēka veselībai kaitīgo putekļu sīko daļiņu (PM10 un PM2,5) koncentrāciju gaisā, norāda VVD.

Putekļu monitoringa stacija Rēzeknē ļauj sekot līdzi gaisa kvalitātei pilsētas Ziemeļu rajonā un tam pieguļošajās teritorijās, kur jau kopš pagājušā gadsimta vidus atrodas visvairāk rūpniecības un enerģētikas jomā darbojušos uzņēmumu. Šos datus pašvaldība varēs izmantot arī šīs pilsētas daļas turpmākās attīstības plānošanā.

VVD norāda, ka līdz ar to šobrīd iedzīvotāji var sekot gaisa kvalitātei (indikatīvi) jau trīs pilsētās – Liepājā, Ventspilī un Rēzeknē.

VVD tīmekļa vietnē publiski pieejami reālā laika dati, kas atspoguļo PM10 un PM2,5 diennakts vidējās koncentrācijas mērījumu veikšanas vietās – http://www.vvd.gov.lv/kontrole/puteklu-monitorings/.

 “Valsts vides dienests sadarbībā ar pilsētas pašvaldību Rēzeknē ir uzstādījis putekļu monitoringa staciju, tā veic nepārtrauktus mērījumus par cilvēka veselībai kaitīgo putekļu sīko daļiņu koncentrāciju gaisā,” informēja Valsts vides dienesta pārstāve Kristīne Kļaveniece.

“Putekļu monitoringa stacija uzstādīta Rūpnīcas ielā 11 uz Rēzeknes 5.vidusskolas ēkas jumta. Šī stacija Rēzeknē ļauj sekot līdzi gaisa kvalitātei pilsētas Ziemeļu rajonā un tām pieguļošajām teritorijām, jo šajā apvidū jau kopš pagājušā gadsimta vidus atrodas visvairāk rūpniecības un enerģētikas jomā darbojošos uzņēmumu.

Tas, kas ir būtiski, šobrīd iedzīvotāji kopumā Latvijā var sekot līdzi gaisa kvalitātei trīs pilsētās - Liepājā, Ventspilī un Rēzeknē. Monitoringa dati ir publiski pieejami Valsts vides dienesta tīmekļa vietnē,” informēja Kļaveniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt