Rēzeknes dome nepiekrīt ministra rīkojumam atcelt maksas pusdienas speciālajos bērnudārzos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rēzeknes dome nepiekrīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkojumam, ar kuru atcelts pašvaldības lēmums par maksas ēdināšanu divos pilsētas bērnudārzos.

Pagājušā gada nogalē Rēzeknes domes deputāti, aizbildinoties ar valsts atbalsta samazināšanos speciālajiem bērnudārziem, kuros mācās bērni ar dažādām attīstības problēmām, nolēma ieviest maksu par ēdināšanu divās Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādēs. Iepriekš šo bērnu vecākiem par pusdienām maksāt nevajadzēja, jo šos izdevumus sedza valsts.

Septembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) izdeva rīkojumu atcelt Rēzeknes domes lēmumu par maksas ēdināšanu divos pilsētas bērnudārzos. Savukārt Rēzeknes pašvaldība vismaz tuvākajā laikā negrasās pildīt ministra rīkojumu, tā vietā pieprasot skaidrojumu par izdotā rīkojuma būtību un tiesisko pamatu.

Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs (“Saskaņa”) domes pieņemtajā lēmumā neko prettiesisku nesaskata: “Šeit jau sācies juridiskais strīds. Pilsētas domei nav izpratnes par to, kas par lēmumu pieņemta, kā to juridiski pareizi raksturot – administratīvais akts, kas skar trešās personas, vai tomēr normatīvais akts, kas ir saistošie noteikumi. Ja tas ir administratīvais akts, tad ministram nebija tiesības lēmumu ne apturēt, ne atcelt.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti