Rēzeknes Augstskola izvērš sadarbību ar Ķīnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Iespējams, jau nākamgad Rēzeknē būs sastopami ķīniešu studenti, jo trešdien Rēzeknes Augstskolā tika parakstīs sadarbības līgums ar vienu no Ķīnas universitātēm. Tāpat tika pārrunāta sadarbība Ķīnas studentu piesaistē studijām Rēzeknē. Ķīniešus Rēzeknes Augstskolā varētu interesēt modernās jaunatklātās inženierzinātņu laboratorijas un studiju virzieni pedagoģijā.

Vispārējās globalizācijas laikmetā starptautiskā sadarbība ir arī viena no Hefei Universitātes stratēģijas pamatiem, trešdien Rēzeknē atzina Ķīnas Hefei Universitātes viceprezidents Čeņs Žao.

Rēzeknes Augstskolā Ķīnas studentus varētu interesēt inženierzinātnes, jo tieši šī joma ir saistīta ar ilgtspējīgu attīstību un svarīga abām valstīm. Tāpat Ķīnas universitātes pārstāvjiem interesējusi arī sadarbība menedžmenta un vadības nozarē, kam Rēzeknes Augstskolai, viņuprāt, ir liela pieredze.

Žao Rēzeknē neslēpa, ka arī pedagoģiju un skolotājus redz kā perspektīvu sadarbības jomu. Jo sevišķu interesi raisa pieredze pirmsskolas un sākumskolas izglītībā.

Ķīnas pārstāvji, parakstot savstarpējo augstāko izglītības iestāžu sadarbības līgumu, atzīmēja Latvijas un Eiropas augstākās izglītības kvalitāti. Viņi iedrošināja, ka studijas tādā nelielā pilsētā kā Rēzekne jauniešus no Ķīnas varētu interesēt. Līdzīgs sadarbības piemērs jau ir saikne ar kādu augstskolu Vācijā.

“Katrs sadarbības līgums - tas ir darbs, kurš veikts iepriekš. Tikai parakstīt un neattīstīt šo sadarbību tālāk - tur jēgas lielas nav. Un šīs dienas aktivitāte, kura noslēdzas ar sadarbības līguma parakstīšanu starp Rēzeknes Augstskolu un Hefei Universitāti Ķīnā ir nākamais posms, lai mēs varētu attīstīt tiešām reālus projektus studentu apmaiņā, kā arī konferenču līdzorganizēšanu” skaidro Rēzeknes Augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks

“Tas ir ieguvums ne tikai mums kā augstskolai, bet arī reģionam kopumā, jo skaidrs - ja mēs attīstām jaunas studiju programmas vai arī esošās un tanī mēs iekļaujam studentu apmaiņu, tā ir iespēja arī Latvijā ienest kādu daļu no Ķīnas naudas, kas, protams, reģiona attīstībai un augstskolai būtu ļoti no svara,” saka Teirumnieks.

Viņš norāda, ka Ķīnas augstskolu interesē mehatronikas, informāciju tehnoloģiju un, iespējams, arī vides inženierzinātņu programmas. Tāpat Heifei Universitāti interesē ekonomikas vadības un pedagoģijas studijas.

Arī Rēzeknes Augstskolas infrastruktūra esot apmierinoša. „Ar kopmītnēm un infrastruktūru mēs esam viņu acīs augstā līmenī. Piecus gadus atpakaļ tas būtu diskutējams jautājums, bet uz doto brīdi mums ir izrenovēta vecā studiju korpusa ēka. Mums ir jaunuzbūvēta Inženieru fakultāte, mums ir jaunas laboratorijas (..),” uzskaita Teirumnieks. Tieši jaunās laboratorijas Ķīnu visvairāk esot ieinteresējušas.

Līdzīgi sadarbības līgumi ar citu valstu augstākās izglītības iestādēm Rēzeknes Augstskolai skaitāmi jau vairākos desmitos, stāsta Rēzeknes Augstskolas Ārējo sakaru daļas vadītāja Helēna Overina. Proti, ar Krievijas, Baltkrievijas, Uzbekistānas, tagad arī Ķīnas augstskolām. Taču trešdien noslēgtais sadarbības līgums paredz arī  trīspusēju sadarbību ne vien ar augstākās izglītības iestādi Ķīnā, bet arī ar augstskolu Vācijā. “Šobrīd ir runa par to, ka mēs esam tas vidusposms, kā tilts starp austrumiem un rietumiem. Mēs piedāvājam šo iespēju studentiem no Ķīnas apgūt Eiropas dzīvesveida tradīcijas,” klāsta Overina.

Rēzeknes Augstskolas pārstāvji pauž cerību, ka trešdien parakstītais līgums studentu piesaistē no Ķīnas reāli varētu sākt augļus nest jau ar nākamo mācību gadu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti