Sadaļas Sadaļas

Pusdiena

Aicina atsākt Normandijas sarunas par Ukrainas un Krievijas konflikta izbeigšanu

Pusdiena

Austrumeiropas viesstrādnieku skaits Lielbritānijā pārsniedz miljonu

Remontus piedzīvojušas tikai 16 no 244 sliktā stāvoklī esošajām Rīgas mājām

Remonti bijuši tikai 16 Rīgas mājās, kas atrodas sliktā tehniskā stāvoklī

Gada sākumā uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" vadītājs Ivo Lecis solīja remontēt gandrīz trešo daļu no saskaitītajām 244 mājām, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī. Tādu apņēmību ļāva paust fakts, ka 71 ēka bija piekritusi veidot uzkrājumus neatliekamo darbu veikšanai. Tomēr līdz šim remontus piedzīvojušas tikai 16 mājas.

Tā kā gaidīt iekrājumus vairs daudz laika nav, ar nākamo gadu virkni rīdzinieku sagaida būtisks apsaimniekošanas maksas kāpums.

Pašvaldības kapitālsabiedrība "Rīgas namu pārvaldnieks" gada sākumā vēstīja, ka uzņēmuma apsaimniekošanā ir 244 nami ar sliktu tehnisko stāvokli.

Pēc pusgada vasaras sākumā, kad vairākiem namiem nobruka balkoni, Lecis domniekiem skaidroja, ka lielai daļa māju konstrukciju mūžs jau ir beidzies. "Dzīvojamās mājas lielākoties ir būvētas līdz Latvijas neatkarības atgūšanai 1991.gadā. Attiecīgi namu elementiem ir beidzies to kalpošanas laiks. Dzīvokļu īpašniekiem ir pienākums pārvaldīt savu māju (..)," norāda Lecis.

Tomēr ne visi rīdzinieki bijuši tik neatsaucīgi. No 244 kritiskākajām mājām 71 nama kopīpašnieki sapulcēs jau pērn bija vienojušies par uzkrājuma veidošanu neatliekamo remontdarbu veikšanai. Tam nepieciešami 2,5 miljoni eiro.

Tomēr remonti šogad īstenoti tikai 16 ēkās, jo no vajadzīgās naudas iekrāts tikai pusotrs miljons eiro.

"Situācija ir mainījusies, jo esam uzsākuši aktīvu darbu ar šo vairāk nekā 200 māju iedzīvotājiem, sasaucot tur saplces," stāsta "Rīgas namu pārvaldnieka" pārstāve Santa Vaļuma.

Viņa norāda, ka daļa no šajās mājās dzīvojošajiem ir vienojušies krāt, lai "iespējami ātri sakrātu naudu, lai mājas pārvaldnieks varētu veikt remontus".

Tikmēr pārējās ap 130 mājās "Rīgas namu pārvaldnieks" dzīvokļu īpašnieku izšķiršanos nolēmis ilgāk negaidīt. Tādēļ ar nākamo gadu rēķini tiks būtiski palielināti, lai tiktu pie finansējuma remontiem.

"Ja viņi nelems par šī maksājuma atcelšanu, ko mēs esam plānojuši ielikt mājas apsaimniekošanas tāmē, tad šī tāme stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī un dzīvokļu īpašniekiem vajadzētu sakrāt naudiņu, lai mēs varētu veikt nepieciešamos darbus. Šobrīd mēs uzskatām, ka situācija nav kritiska tajās mājās, kur ir neapmierinošs tehniskais stāvoklis un kuras nav avārijas stāvoklī. Neapmierinošs tehniskais stāvoklis nenozīmē avārijas stāvokli," atgādina Vaļuma.

Pašlaik "Rīgas namu pārvaldnieks" vēl nevar pateikt, ar cik lielu maksājumu kāpumu jārēķinās kritisko māju iedzīvotājiem. Lai veiktu remontus, nauda parasti tiekot krāta vismaz gadu vai divus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt