Reirs pieļauj papildu «dzimstības miljonus» sadalīt vienādi visiem bērniem

Labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”) pieļauj, ka dzimstības veicināšanai atrastos papildu 32 miljonus eiro, kurus plāno atvēlēt būtiskai pabalstu celšanai par trešo un katru nākamo bērnu, varētu proporcionālo sadalīt pabalstiem par pirmo, otro, trešo un nākamajiem bērniem.

Reirs LTV raidījumā “Tieša runa” norādīja, ka pašreizējais piedāvājums būtiski celt pabalstu par trešo bērnu nozīmē arī mainīt pabalstu aprēķināšanas kārtību, un rezultātā daudzas ģimenes būtībā saņems mazākus pabalstus.

 Pašreizējais ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu ir 11 eiro, par otro - 22, par trešo - 34, bet par ceturto - 50 eiro mēnesī. Pašlaik, kad vecākais bērns sasniedz 19 gadu vecumu, valsts pārstāj maksāt 11 eiro, bet turpina maksāt 22, 34, 50 eiro mēnesī par pārējiem nepilngadīgajiem.

Jaunā kārtība paredz par pirmo bērnu pabalstu 15 eiro mēnesī, par otro bērnu - 35 eiro, bet par trešo un nākamajiem bērniem - 100 eiro. Taču jaunā kārtība paredz no jauna pārskaitīt bērnus, tikko kā vecākais kļūst pilngadīgs. Tas nozīmē, ka trīs bērnu ģimenē, tiklīdz vecākais bērns sasniegtu 19 gadu vecumu, jaunākie kļūtu par pirmo un otro.

Reirs sacīja, ka tas nozīmēs pabalstu samazināšanu 70 000 bērnu, un tas nav pieļaujams. Viņš pauda, ka atrastos miljonus eiro varētu taisnīgāk sadalīt proporcionāli, palielinot visus pabalstus, bet nemainot pašreizējo aprēķināšanas kārtību.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks  (Nacionālā apvienība) gan skaidroja, ka jaunā sistēma paredz sniegt atbalstu tām ģimenēm, kas pašlaik audzina trīs apgādājamos.

Parādnieks skaidro pabalstu sistēmu

Arī vecāku organizācijas «Mammamuntetiem.lv» vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa
pauda, ka pabalsta mērķis ir mazināt nabadzības risku, un, lai gan nevajadzētu pieļaut, ka pēc reformas kāda ģimene ciestu, tomēr tiem jābūt pabalstiem par apgādībā esošajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti