Rīta Panorāma

Intervija ar Arvīdu Irmeju un Zintu Uskali par palīdzību krūts vēža pacientiem

Rīta Panorāma

Intervija ar Māri Kučinski

Intervija ar Rūtu Dimantu par rehabilitācijas centru «Poga»

Rehabilitācijas centrs «Poga» ik gadu palīdz vismaz 500 pacientiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rehabilitācijas centra "Poga", kas palīdz bērniem ar kustību traucējumiem, svin trīs gadu jubileju. Centra dibinātāja un "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja, ka ik gadu palīdzība tiek sniegta vismaz 500 pacientiem.

Katru gadu notiek vismaz 8000 nodarbības un gandrīz 2000 ārstu konsultācijas. Centrā strādā divi ārsti un septiņi funkcionālie terapeiti. Centra finansējuma lielākā daļa - 80% - ir ziedojumi. Trīs gadu laikā īstenots centra mērķis, ka ar bērniem strādā starpdisciplināra speciālistu komanda, kas nodrošina vispusīgu pacienta rehabilitāciju.

Dimanta iezīmēja, ka centra darbā redzējusi arī to, ka Labklājības un Veselības ministrija savā starpā nekomunicē, kaut arī to jomas ir cieši saistītas. Valstij tādējādi trūkst tālredzīga skatījuma par to, lai bērni ar kustību traucējumiem nākotnē būtu pēc iespējas patstāvīgāki pieaugušie, par kuriem valstij ir pēc iespējas mazākas izmaksas. Centrs "Poga" tādējādi cenšas aizlāpīt šo caurumu visas sabiedrības labā.

Politiķi, iespējams, pat nezina, cik daudz sabiedrība iegulda, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem tas nepieciešams. Organizācijas, kurās darbojas pārstāvji no sabiedrības, ir dažādās jomās. "Ja to ieliktu kādā kopējā stratēģijā, tad varētu vairāk sasniegt," uzsvēra Dimanta.

Nākamajā gadā "Poga" "grib izaugt vēl lielāka un palīdzēt vēl vairāk bērniem".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti