Rīta Panorāma

Intervija ar Zemessardzes komandieri Kasparu Pudānu

Rīta Panorāma

Krievija koncentrē spēkus vairākos Ukrainas frontes sektoros

Intervija ar Ziedot.lv vadītāju Rūtu Dimantu

Dimanta par kara turpināšanos Ukrainā: Man ir skumji, izmisums un bezspēcības sajūta

Pilna mēroga karam Ukrainā turpinoties jau gandrīz divus gadus, rodas dusmas un izmisums, redzot, ka civilizētā pasaule nespēj tikt galā ar šo brutalitāti, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Tuvojoties Krievijas sāktā kara Ukrainā otrajai gadadienai, Dimanta pauda dusmas un izmisumu par notiekošo: "Man ir skumji, man ir izmisums, man ir bezspēcības sajūta. Patiesībā Ukrainā karš iet jau desmito gadu – kopš 2014. gada, bet divus gadus tas tiešām ir tik brutāls – nogalina gan civilos iedzīvotājus, gan kaujas laukā divus gadus ir slaktiņš. Un mēs kā civilizētā pasaule nespējam divu gadu laikā tikt ar šo galā. Manī ir dusmas, un nezinu īsti, ko ar to darīt." 

Dimanta kritizēja Krievijas graudu tranzītu cauri Latvijai un arī pasažieru pārvadājumus uz Krieviju, paužot neizpratni, kāpēc Latvijas iedzīvotāji dodas uz "teroristu valsti".

"Ir ļoti daudz neatbildētu un neskaidru jautājumu no manas valsts puses, no Eiropas Savienības puses un faktiski no visas, kā mēs saucam sevi, demokrātiskās pasaules puses," sacīja Dimanta.

Vienlaikus viņa uzsvēra atbalsta turpināšanu Ukrainai:

"Mums joprojām sāp ukraiņu bērnu asaras un ukraiņu karavīru brūces."

Iedzīvotāju ziedojumu daļa gan ir piliens jūrā, atzina organizācijas vadītāja, aicinot tomēr neapstāties: "Piliens pie piliena izveido jūru."

"Ziedot.lv" aicina atbalstīt Ukrainu akcijā, kurā saņemto finansējumu novirzīts gan dronu iegādei, gan bumbu patvertņu ierīkošanai bērnudārzā. "Primāri, protams, ir atbalstīt armiju, atbalstīt teritoriālās vienības, jo karu var uzvarēt frontē, nevar uzvarēt ar humāno palīdzību diemžēl," piebilda Dimanta.

Mēs varam atbalstīt Ukrainu ar ziedojumiem

Mēs varam atbalstīt Ukrainu ar ziedojumiem

Ukrainas tautai joprojām ir vajadzīga praktiskā palīdzība, tādēļ Latvijas sabiedriskie mediji sadarbībā ar Ziedot.lv aicina ziedot akūti nepieciešamo lietu iegādei.

Ziedot iespējams, zvanot pa tālruni 90204020 (maksa par zvanu – 1,50 eiro ar PVN) vai tiešsaistē ziedot.lv/ukrainai.

Visu saziedoto naudu sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā novirzīs Ukrainas atbalstam.

Vērtējot iedzīvotāju gatavību palīdzēt Ukrainai, Dimanta pauda: "Militārai palīdzībai un kara beigšanai jāizriet no mūsu gan Latvijā, gan Eiropā ievēlēto pārstāvju aktīvas rīcības. Mēs nevaram gaidīt, ka būs sabiedrība, kas nepirks krievu konfektes, nebrauks autobusos [uz Krieviju] vai neievedīs graudus."

Attiecībā uz nespēju liegt Krievijas pārtikas ievešanu Latvijā Dimanta to vērtēja kā liekulīgu, sakot, ka kovida laikā bija ierobežojumi iepirkties un arī apstādināta aviosatiksme. "Tāpēc, ka iesaistītajiem, kas pieņēma lēmumus, viņiem bija bail arī par savu dzīvību, jo tas bija šeit. Tagad tas notiek kaut kur tālu Ukrainā, un mums ir ikdienas lietas. Lai apturētu tranzītu ar Krieviju… Es biju šokā, kad pēc valdības sēdes teica, ka mums ir jāaprēķina ekonomiskie [zaudējumi], cik būs bezdarbnieku. Tad es uzdodu sev jautājumu, vai tad Latvijas valsts dzelzceļa infrastruktūra nevar pastāvēt bez Krievijas?

Tas rada nolemtības sajūtu. (..) Tā rīcība, sadarbojoties un finansējot teroristus, ir amorāla, un tas, ko es redzu, – šādas amorālas rīcības kara otrajā gadā paplašinās,"

sacīja "Ziedot.lv" vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti