Reģistrē Sudrabas partijas iniciatīvu parakstu vākšanā par nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien, 21.aprīlī, reģistrēja partijas „No sirds Latvijai” (NSL) iesniegto ieceri savākt vismaz 155 224 parakstus par nodokļa atcelšanu vienīgajam mājoklim.

CVK paziņojumā atzīmē, ka parakstus varēs vākt veselu gadu – līdz 2018.gada 21.aprīlim. Vismaz 155 224 paraksti ir nepieciešami, jo tā ir desmitā daļa no balsstiesīgo iedzīvotāju skaita Latvijā. Likums paredz, ka jāgūst vismaz 10% balsstiesīgo iedzīvotāju atbalsts, lai iniciatīvu skatītu parlamentā.

Parakstīties par iniciatīvu iespējams elektroniski, portālā „latvija.lv”, kā arī parakstu vākšanas vietās pašvaldībās - dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem, kā arī pie zvērinātiem notāriem.

Vēstīts, ka NSL piedāvā grozījumus nekustamā īpašumā likumā, kas atbrīvotu no nodokļa vienu Latvijas fiziskās personas īpašumā esošo nekustamo īpašumu, kurā tā ir deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo, kā arī šim īpašumam piekritīgo zemes platību pilsētās un ciemos līdz 1500 kvadrātmetriem, bet viensētās - līdz 2 hektāriem.

Jau ziņots, ka arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) piedāvājis atbrīvot no nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) īpašumus ar kadastrālo vērtību līdz 100 000 eiro. Taču koalīcijā šo ieceri nesteidzas atbalstīt.

Pašlaik nodoklis zemei noteikts 1,5% apmērā no kadastrālas vērtības, savukārt dzīvojamām mājām tas ir 0,2% (ja vērtība nepārsniedz 56 915 eiro), 0,4% ( ja vērtība ir no 56 915 līdz 106 715 eiro) un 0,6% ( ja vērtība pārsniedz 106 715 eiro).

Valsts un pašvaldību pārstāvji vaino viens otru par to, kurš vainīgs pie straujā nekustamā īpašuma nodokļa pieauguma, kura dēļ daudzviet iedzīvotāji nespēj nodokli samaksāt.  Lielākais nekustamā īpašuma nodokļa kāpums skāris Rīgas un Pierīgas pašvaldības, bet to prakse nodokļa atlaides piemērošanā ir visai atšķirīga. 

3 komentāri
nē nu
gan labais! Lielo piļu īpašnieki nemaksās neko??? Un, ja tās pilis vairākas ātri pārrakstīs uz sievasmāti!!!
Kāpēc vispār jāmaksā otreiz
ja par godīgi nopelnīto algu un kredītu, pērkot zemi/māju, nodokļi (IIN, SOC, PVN utt.) vienreiz jau ir samaksāti ? Ja reiz nepietiek pašvaldībai, tad godīgi jāpasaka un kaut jāievieš vēl kaut kāds "pašvaldības" nodoklis, bet nevajag aiztikt PRIVĀTĪPAŠUMU!
Ko Jūs uztraucieties par pilīm
Galvenais ir panākt, lai vienīgais mājoklis,kas ir īpašumā( Te var būt daudz un dažādi varianti) netiktu aplikts ar nodokli. Par pilīm un citām ekstrām var lemt atsevišķi.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti