Dienas ziņas

Gleznotājam Osvaldam Zvejsalniekam - 70

Dienas ziņas

Pieaug jauniešu interese par lauksaimniecību

Reģionu slimnīcās arvien trūkst ārstu

Reģionu slimnīcās trūkst ārstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Ārsta profesija jauniešu vidū nav zaudējusi prestižu. Daugavpilī vairāk nekā 80 skolēnu bija ieradušies uz tikšanos ar Stradiņa Universitātes rektoru Jāni Gardovski, lai noskaidrotu ko vairāk par mediķa profesiju un izglītības iespējām pēc vidusskolas absolvēšanas. Vien jautājums, kur jaunie mediķi paliks pēc Hipokrāta zvēresta nodošanas. Lai gan reģionu slimnīcās ārstu trūkums ir nopietna problēma, jaunie speciālisti labprātāk paliek strādāt Rīgā vai dodas uz ārzemēm. Daugavpils reģionālajā slimnīcā šobrīd ir brīvas 25 vakances un tuvākajā laikā nav cerību, ka tās tiks aizpildītas.

Jums visiem atrastos darbs pie mums – tā uzrunājot jauniešus atzina Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja. Daļa no atnākušajiem skolēniem ir nopietni izlēmuši kļūt par ārstiem, tāpēc tikšanās ar Stradiņa Universitātes rektoru un iepazīšanās ar slimnīcas ikdienu viņiem bija vērtīga informācija.

„Es visu mūžu dzīvoju ārstu ģimenē, un es zinu visu par ārstniecību un man tas ļoti iepatikās un gribu saistīt savu profesiju ar ārstniecību,” saka 11.klases skolniece Marija Kucenko.

Jauniešu intereses, domājot par savu specialitāti, ir ļoti dažādas. Tomēr jauniešu vēlme kļūt par mediķiem vēl nebūt nenozīmē, ka šie jaunie speciālisti nākotnē atgriezīsies strādāt  tieši Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur šobrīd ir 25 brīvas vakances.

Piesaistīt jaunos ārstus reģionālajām slimnīcām ir ļoti grūti. Dzīvesvietas nodrošināšana, stipendijas ārstiem rezidentiem – arī šīs privilēģijas nebūt nenozīmē, ka speciālists paliks strādāt Daugavpilī.

„Mums ir tāds viens dakteris, kas patreiz strādā Gruzijā un pēc savstarpējas vienošanās mums atgriež šo te ieguldīto naudu, un vēl ir divi ārsti, kas precīzi tanī dienā,  kad beidzās trīs gadu atstrādes periods, tanī paši datumā viņi iedeva atlūgumu un mēs vairs nespējam viņus noturēt, un viņi aizdevās strādāt atpakaļ  Rīgas klīnikā,” stāsta  Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes locekle Inta Vaivode.

Rīgas Stradiņa Universitātes sagatavotie mediķi aizbrauc strādāt arī ārpus Latvijas robežām, bet liela daļa paliek Rīgā.

Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis: „Mums kopīgi ir jādomā par to politiku, kādā veidā mēs varam jaunos speciālistus iesaistīt arī reģionu darbā. Kas ir ļoti svarīgi no reģionu vēlmes -  pretimnākšana, jo jaunam cilvēkam ir jāredz sava izaugsme.”

Šobrīd Stradiņa Universitāte un Daugavpils pilsētas dome ir nolēmusi slēgt sadarbības memorandu, kas varētu ar finansiālu atbalstu mudināt studentus jau studiju laikā domāt par darbu Daugavpils slimnīcā. Vai tas līdzēs, ir liels jautājums. Kā norāda Daugavpils slimnīcas vadītāja, veselības nozarei valstij būtu jāiegulda krietni lielāks finansējums.

Ja ārsts Norvēģijā mēnesī saņem tikpat lielu atalgojumu, kā Latvijas ārsti pusgada laikā, tad jaunajiem speciālistiem ir nopietni jāpadomā, kāpēc palikt Latvijā, un pie tam vēl doties strādāt uz reģionālajām slimnīcām.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti