Krustpunktā

Trasta komercbankas slēgšanas mācības citām bankām

Krustpunktā

SAB direktors Jānis Maizītis par drošību un šantāžas iespējām no Krievijas puses

Rasnačs: Tiesu sistēmas vājākie punkti ir saistīti ar lielo personāla mainību

Rasnačs jauno Maksātnespējas administrācijas šefu vēlas izvēlēties kopā ar uzņēmējiem

Uz Maksātnespējas administrācijas vadītāja amatu tiks sludināts konkurss, un piemērotākā kandidāta izvēlē plānots piesaistīt vismaz trīs sabiedriskās organizācijas – Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Ārvalstu investoru padomi Latvijā (ĀIPL).
 

To Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība).

Pēc ministra sacītā, viņš vēlēsies, lai Maksātnespējas administrācijas vadītāja amata kandidātu vērtēšanā piedalītos vismaz trīs minētās nevalstiskās organizācijas, jo sadarbībā ar tām Tieslietu ministrijai pērn izdevies veikt diezgan daudz reformu maksātnespējas administrēšanas procesa uzlabošanā.

Daudzas nebūšanas, par ko iepriekš vēstīja mediji, ir novērstas, bet "ne viss un tur darāmā vēl ir ļoti daudz", atzina Rasnačs. Līdz ar to jaunajam Maksātnespējas administrācijas vadītājam jābūt "ar stingru roku" un apņemšanos, un no viņa lielā mērā ir atkarīgas tālākās reformas šajā jomā, teica ministrs.

Viņš norādīja, ka jaunajam Maksātnespējas administrācijas vadītājam jābūt vismaz maģistra grādam tiesību zinātnēs. Turklāt šīs iestādes vadītājam regulāri jāinformē sabiedrība par nozarē notiekošo, cieši jāsadarbojas ar nevalstiskajām organizācijām un iespējamu pārkāpumu gadījumā nekavējoties jārīkojas.

Rasnačs atzina, ka viņš vēlētos Maksātnespējas administrācijas vadītāja amatā redzēt cilvēku no ierēdņu – civildienesta vides, kuram nav "korporatīvas saiknes" ar esošajiem maksātnespējas administratoriem.

Ziņu aģentūra LETA iepriekš vēstīja, ka Maksātnespējas administrācijas vadītājs Ervīns Ābele iesniedzis atlūgumu. Pamatojoties uz savstarpēju vienošanos, ministrs ir piekritis izbeigt civildienesta attiecības. Pēdējā darbdiena Ābelem ir 31.marts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti