Ralfs Eilands: Latvija ir rasistiska valsts

Latvijas sabiedrības uzskati ir ļoti rasistiski, tā Eirovīzijas dziesmu konkursa dalībniecei Aminatai Savadogo masu medijos pārmesto nelatviskumu un eksotisko izskatu Latvijas Televīzijas raidījumā "Diskusija. 100g kultūras" komentē mūziķis un viens no dziesmu konkursa žūrijas locekļiem Ralfs Eilands.

Latvija ir ļoti rasistiska valsts. Sabiedrībai nepatīk arī geji, daudziem vēl no padomju laikiem saglabājies uzskats, ka tādi nemaz neeksistē, savukārt melnais vispār ir vergs, pie kura nedrīkst iet un runāt. Tas viss ir jādzen ārā, izglītojot tautu un liekot to saprast,” teic Eilands.

Latvijā dzimusī un augusī dziedātāja Aminata Savadogo lepojas ar savu ādas krāsu un līdz dziesmu konkursam nebija saskārusies ar viņas virzienā mērķētiem rasistiskiem komentāriem, tādēļ par to jutusies ļoti satraukta, klāsta Latvijas delegācijas vadītāja Eirovīzijas dziesmu konkursā Zita Kaminska.

Antropologs Klāvs Sedlenieks interneta portālu komentētāju rīcību skaidro ar nedrošību par savu dzīves situāciju un latviešiem piemītošo nepamatoto pārākuma sajūtu, kā arī ar nespēju paskatīties uz sevi pietiekoši plašā kontekstā.

Savukārt, vērtējot portāla Kasjauns.lv un  avīzes “Bizness un Baltija” žurnālistu darbu, kas pretēji Latvijas Televīzijas aicinājumam konkursa kontekstā neveicināt naidu starp dažādām sabiedrības grupām, publicējuši rasismu veicinošus rakstus. Eksperti ir neizpratnē par profesionalitātes trūkumu.

Gan Eirovīzijas fanu kluba dibinātājs un žurnālists Miroslavs Kodis, gan sociālo mediju un interneta vides pazinējs Jānis Palkavnieks apgalvo, ka šādi raksti tiek pieļauti ar mērķi piesaistīt lasītāju auditoriju un gūt peļņu, taču ir pilnīgi nepieņemami no ētikas viedokļa.

Runājot par Eirovīzijas konkursa izmantošanu sociālo tēmu aktualizēšanai, eksperti lielākoties ir vienisprātis, ka tas nevar kļūt par pašmērķi, taču, ja izdodas labu mūziku sasaistīt ar sabiedriski svarīgu tēmu, tas ir slavējami, turklāt Eirovīzijas dziesmu konkursam patiešām piemīt tendence veicināt toleranci sabiedrībā.

Tāpat Zita Kaminska stāsta, ka attieksme pret Eirovīzijas dalībniekiem no Krievijas jau vairākus gadus ir neviennozīmīga, savukārt šī gada otrās vietas ieguvēja Poļina Gagarina bija izteikts piemērs tam, kā cilvēku personīgās emocijas cīnījās ar prātu, jo pēc dziesmas izskanēšanas emocijas skatītāju zālē bija pozitīvas, taču brīdī, kas balsojuma rezultāti liecināja, ka Krievijas pārstāve varētu kļūt par konkursa uzvarētāju, skatītāju vidū sākās neizpratnes pilni saucieni. Paši mūziķi gan centušies nodalīt dziedātāju no viņas pārstāvētās valsts īstenotās politikas.

Sajaucot šīs divas lietas, instrumentalizējam mākslu, tā mēs pasakām, ka produkts nav svarīgs, svarīga ir tikai izceslmes valsts,” savu viedokli pauž domnīcas “PROVIDUS” vēsturniece, politikas analītiķe un integrācijas jautājumu eksperte Marija Golubeva.

Golubeva gan piebilst, ka ir saprotama arī skatītāju reakcija - gan tādēļ, ka izpildītā dziesma, viņasprāt, nav bijusi tik izcila, gan tādēļ, ka šobrīd būtu neiedomājami doties uz nākamo Eirovīzijas konkursu, ja tas notiktu Krievijā. Golubeva uzskata, ka šajā situācijā ir svarīgi nevis izolēt Krievijas sabiedrību, bet gan tieši pārliecināt to izdarīt spiedienu uz savu valdību.

Bet tas, ka Krievijas pārstāves dziesma bija orientēta uz miera vēstījumu, liecina, ka normativitāte no starptautiskās puses ir pietiekami stipra, lai to nevarētu neievērot, teic Gulobeva.

Savukārt Palkavnieks ir pretējās domās, paužot, ka Eirovīzijas dziesmu konkurss ir cieši saistīts ar politiku, jo tajā piedalās valstis un dziedātāji tās pārstāv.

Kā vēstīts, Eirovīzijas dziesmu konkursā šogad uzvarēja Zviedrijas pārstāvis. Otrajā vietā palika Krievija, bet trešajā - Itālija. Latviju konkursā Vīnē pārstāvēja Aminata ar dziesmu "Love Injected", ierindojoties augstajā 6. vietā.

 

55 komentāri
Osis
Redzēju pietiekami daudz mērkaķus Anglijā lai nevelētos viņus Latvijā.
Kaspars
Rasists ir tas kas uzpiez cilvekam savu viedokli, taka nejauc rasismu ar viedokli, Par homoseksualiem runajot, vini nedod nekadu labumu tik jauta savas tiesibas par kuram nava nejausmas, ko vini ar to grib pateikt, tiesibas kadas? Vini rada problemas un tapec vini ari tiek nicinati globali, jo uzskata sevi par individiem, kas ir labaki ka citi un tiesi to pasu dara ari melnadainie cilveki, tapec mes esam aturigi no sim personam, ja nekontaktejies ar viniem tad ari nebus kaskis ar tiem..Es veletos izteikt savu viedokli, bet zinot ka prats lasa un visur redz agresivitati nava verts bojat kadam nervus un savu laiku.
U02
Man var patikt vai nepatikt viena vai otra sabiedriska parādība. Un man ir tiesības pateikt savas domas publiski, nevis tikai sava dzīvokļa četrās sienās; neviens politiķis vai ideologs, kurš iedomājies sevi par vienīgās pareizās ideoloģijas nesēju, nedrīkst mani cenzēt. Man nav tiesību tikai aicināt uz vardarbību, bet atkal - izņemot, ja runa ir par indivīda vai valsts pašaizsardzību pret uzbrukumu.
lv
Kas ir Ralfs Eilands, lai latviešu tauta interesētos par viņa izteicieniem? Nēģeris vai transvestīts? Kāpēc latviešu tautai vajadzētu uztraukties par ralfeilandiskiem murgiem?
derdz
Padomju laikā bija geji, tikai viņi sevi neafišēja publiski, bet daļa zināja par viņiem, ..., pat, ja nekļūdos bija savi klubiņi. Lai jau viņi ir, ja ir, bet mans uzskats, kā tā ir dabas kļūda, vai ķīmiski izraisīta, vai kaut kas a pauri nav kārtībā..., un tu Ralfs iedomājies, kā būtu ja viņiem ļautu valsts audzināt bērnus, vai būtu tās ģimenes vērtības! Par Latvijas valsts pilsoni un lietot valodu var jebkurš, ķīnietis, utt., un it kā nekas traks, lasot vēsturi tautas ir jaukušās un uz kura pamata veidojas jauna...tā kā katrai tautai savs dzīves cikls, tik atkarīgs no mums pašiem, kā rūpējamies par savu senču mantojumu, utt., ..bet vai kāds apjauš mūsu vērtības, tikai nekliedziet brīvība, demokrātija, utt., - to vēlas jebkura tauta un cilvēks!
Maris
Taisniba nevar noliekt
otto
Rasisti ir tie, kuri žīdus lamā par ebrejiem, komentētāji kā Miroslavs Kodis, kurš nekādi nevar iemācīties runāt latviski un kosmopolīti kā Ralfs Eilands, kurš par varītēm mēģina uzspiest visiem priecāties par slimnieku (vai arī iznīcībai nolemto cilvēka kā sugas atzaru) izlēcieniem praida veidā .
fzss
ko nu tur var darīt, ja dažs piedzimis melns, dažs piedzimis rasists :DDDD ja baltais pastaigātos pa Āfriku, tad arī dabūtu just rasismu...
tas ir saprotami
Latvijas sabiedrība taču augusi tādā dīvainā padomju un postpadomju situācijā, kā lai tā nebūtu rasistiska? Visi uzskati duāli, sludināja vienlīdzību, bet patiesībā audzināja vienas valodas un tautības pārākumu. Dieva nebija, geju nebija, pat seksa nebija! Būtu diezgan ilgi jānodzīvo patiesi brīvā valstī un miera apstākļos, lai tas viss parādītos, bet kas tad to ļauj! Ekomiskās ietekmes, ideoloģiskie tīkli, visa veida spiediens neļauj attīstīties bezaispriedumu domāšanai.
Puķe
Nejauciet rases, mūsu baltā latviešu rase ir ļoti trausla, kāds grib to iznīcināt. Aminata nepārstāv latviešu kultūru, jo nav latviete, diemžēl, lai kas arī būtu vinas vecāki, tāpat kā Lingita.
Joans Senjors
Eilands: Sabiedrībai nepatīk arī geji, daudziem vēl no padomju laikiem saglabājies uzskats, ka tādi nemaz neeksistē? Puikiņš, runā muļķības! Sabiedrība par gejiem zināja un viņus pat nenosodīja. Vērsās pret 124. panta pārkāpējiem... Manā darba vietā bija vairāki geji, kuri to neslēpa un neviens viņiem neuzbruka un nenosodīja, draudzīgi kopā ar viņiem pasmējāmies par dīvainībām pasaulē. Kā cilvēki viņi bija atsaucīgi un lādzīgi. Tie kuri gejiem uzbruka un apdraudēja viņu drošību, bija atsevišķi indivīdi tāpat kā vienmēr tas ir bijis! Problēma radusies tagad, kad viņi paši un atbalstītāji sākuši popularizēt un reklamēt šo īpatnību kā īpaši aizsargājumu vērtību, kā pamatnormu, kas tiek piedāvāta jauniešiem, lai dažādotu seksuālo dzīvi! Manuprāt, tas ir bezatbildīgi, perversi un apdraud, ja ne cilvēci, tad Rietumu kultūru noteikti!
???
Pirmo reizi dzirdu ka kāds būtu rasistiski izteicies par Aminatu! :D Komentāri ir vien tās pašas klačas, nav ko nopietni ņemt vērā. Bet par gejiem, gan nepiekritīšu, nav ko viņiem zīmēties apkārt, ja grib viens otru dupsī bakstīt, lai to dara, bet nereklamē.
Putnis
Kasjauns.lv ir dzeltenā prese. Bizness & Baltija nav latviešu prese. Eilands tik un tā par rasistiem nosauc visus.
Fui!
Nav smuki, Ralf, krievu nacismu un rasismu piedēvēt Latvijai.
Nu re
Tas rasisms un nacisms nenāk no latviešu puses, Ralf. Notiek daudzpusīga, Kremļa atmaksāta kampaņa, lai pazemotu Latviju.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti