Panorāma

Daugavpils tiek pie jauna mēra

Panorāma

Attīstīs mājokļu programmu

Radiācija Latvijā nav paaugstināta

Radiācijas līmenis Latvijā ir paaugstināts niecīgā līmenī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jāņu brīvdienās radiācijas monitoringa stacija Zviedrijā izplatījusi informāciju par paaugstinātu radiācijas līmeni. Latvijas Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs uzsver, ka paaugstinātais radiācijas līmenis ir niecīgs un nerada riskus vai apdraudējumu cilvēku veselībai.

Latvijai tāpat kā citām dalībvalstīm būs jāsniedz ziņas Starptautiskajai Atomenerģijas aģentūrai par to, vai bijušas kādas avārijas un jāiesūta dati par konstatētajiem mērījumiem.

“Monitoringa stacijas ir dažāda veida – jutīgākas iekārtas un mazāk jutīgas. Šī konkrētā iekārta ir vispārējās kodolizmēģinājumu aizliegumu organizācijas tīklā stacija. Tādas stacijas ir 80 tieši attiecībā uz radiāciju kopumā pa visu pasauli. Viņas labāk var uztvert šīs radiācijas lietas. Mūsu stacija neuzrādīja šo paaugstināto līmeni.

Šis konkrētais gadījums neapdraud ne cilvēkus, ne vidi. Nav jāsatraucas cilvēkiem,” skaidroja Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra direktore Dace Šatrovska.

Baltijas jūras reģionā fiksētais paaugstinātais radiācijas līmenis nevarētu būt saistīts ar uzņēmumu "Rīgas siltums", jo tādas radioaktīvās vielas, kā jūrā konstatētās, nerodas uzņēmuma šķeldas dedzināšanas rezultātā iegūtajos pelnos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti