Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pensijas nedaudz palielinātas

Atceļ ierobežojumus «Tukuma straumes» barībai

PVD atceļ visus ierobežojumus «Tukuma straumes» suņu un kaķu barībai

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir atcēlis visus uzņēmumam “Tukuma straume” piemērotos ierobežojumus suņu barības “Dogo” un kaķu barības “Ņau ņau”, kā arī izejvielu izplatīšanai, jo jaunās analīzes liecina, ka barībā nav aizliegto vielu. Suņu barības ražotājs gatavojas vērsties tiesā.

No Austrijas laboratorijas (Osterreichische Agentur fur Gesundheit und Ernarungsicherheit GmbH) saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka izmeklētajos barības paraugos karbamīds nav konstatēts, informēja PVD.

Austrijas laboratorijā testēšana veikta, izmantojot divas metodes. Vienā gadījumā karbamīda saturs tika noteikts, mērot optisko blīvumu pie 420 nanometru (nm) viļņu garuma, bet otrā gadījumā, kā to paredz Eiropas Komisijas normatīvie akti, tas tika noteikts, mērot optisko blīvumu pie 435 nm viļņu garuma.

No Austrijas laboratorijas saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka, izmeklējot barības paraugus ar noteikto metodi, t.i. mērot optisko blīvumu pie 435 nm viļņu garuma, karbamīda klātbūtne paraugos konstatēta netika.

PVD atkārtotai izmeklēšanai uz Austrijas laboratoriju nosūtīja tos uzņēmuma “Tukuma straume” ražotās barības paraugus, kuros Dānijas laboratorija (Fødevarestyrelsens Laboratorie Aarhus) iepriekš konstatēja karbamīdu.

Dānijas laboratorija neoficiāli ir apstiprinājusi, ka, izmeklējot uzņēmuma “Tukuma straume” ražotās barības paraugus, ir kļūdījusies testēšanas metodes izvēlē.

"Laboratorija nebija līdz galam izlasījusi Eiropā noteikto metodi, un izvēlējās nepareizo staru garumu, nosakot karbamīdu suņu barībā, reāli viņi noteica brīvās aminoskābes. Gadījumos, ja barība satur augstu aminoskābju daudzumu, tad, iekrāsojot šo paraugu, lec ārā ne tikai karbamīds kā slāpekli saturošs elements, bet arī brīvās aminoskābes. Un rodas viltus rezultāts," atzina Balodis.

“Šis incidents nedrīkst palikt bez ievērības, tāpēc dienests par to informēs Eiropas Komisiju. Nav iedomājams, ka uzraudzības dienesti nevar uzticēties laboratorisko izmeklējumu rezultātiem”, norādīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

“Dienests uzņēmumam jau ir apliecinājis, ka šī situācija nav pieņemama un atvainojies arī Dānijas laboratorijas vietā,” piebilda Balodis. PVD turpmāk vairs nesadarbošoties ar Dānijas laboratoriju, jo tās reputācija nu esot sašķobījusies.

"Tukuma straumes" vadītājs Aivars Podnieks pārliecināts, ka epizode ar karbamīda noteikšanu Dānijā ir daļa no uzņēmuma nomelnošanas kampaņas, kas ražotājam nodarījusi kaitējumu un zaudējumus.

"Vai laboratorija to veica uz savu galvu pēc šiem 420 nm, vai kāds to lūdza veikt. To, protams, laika gaitā ir jānoskaidro, un mums pie skaidrības ir jātiek. Šī epizode parāda, ka taisnība ir uzvarējusi. Esam papētījuši situāciju.

Ir informācija par konkurentiem, par negodprātīgiem vetārstiem, kas ir veikuši ļaunprātīgas darbības, un mēs izskatām iespēju griezties tiesā, arī starptautiskajā," atzina Podnieks.

Jau ziņojām, ka PVD augusta nogalē apturēja “Tukuma straumes” noteikto partiju barības izplatīšanu, jo analīžu rezultāti liecināja par neatļautās vielas klātbūtni barībā. AS “Tukuma Straume” bija pārsteigta par, uzņēmumaprāt, pretrunīgajiem un neizskaidrojamajiem Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) veikto analīžu rezultātiem par karbamīda klātbūtni produktos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti