«Providus»: Pērn par korupciju tiesāto amatpersonu skaits – zemākais kopš 2004.gada

Par korupciju tiesāto amatpersonu skaits 2013.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir samazinājies vairāk nekā divas reizes - no 46 uz 20 amatpersonām. Turklāt tas ir zemākais notiesāto skaits kopš 2004.gada, kad domnīca „Providus” sāka apkopot un vizualizēt šāda veida statistiku.

 „Providus” pētnieks Valts Kalniņš norāda, visas 2013.gadā iztiesātās lietas bijušas salīdzinoši vienkāršas.

„Uz to norāda fakts, ka 2014.gada vidū visās lietās spriedumi jau bija stājušies spēkā. Par smagu korupcijas gadījumu trūkumu netieši liecina arī tas, ka pagājušajā gadā neviena persona nav attaisnota un nevienai personai nav piespriesta reāla brīvības atņemšana," uzsver pētnieks.

Kopš 2004.gada ar reālu brīvības atņemšanu notiesātas 14 salīdzinoši augstas amatpersonas – tai skaitā tiesnesis, prokurori, tiesu izpildītāji un izglītības iestāžu vadītāji.

Korupcijas lietu spriedumu statistika liecina, ka visvairāk kukuļus bija iecerēts dot Valsts policijai. Lielākā daļa krimināllietu bija saistīta ar kukuļu piedāvāšanu vai došanu ceļu policijai, kas pēdējos gados ir visvairāk apkarotais korupcijas veids.

Taču 2013.gadā par korumpētību notiesātas tikai deviņas Valsts policijas amatpersonas, kas ir mazākais skaits kopš 2004.gada.

Korupcijas iztiesāšanā novērojama arī tendence, ka pēdējā laikā spriedumu sagaida gandrīz tikai tādas korupcijas lietas, kurās iesaistītas zema līmeņa amatpersonas, veikti nelieli koruptīvi maksājumi un nav izmantotas sarežģītas shēmas, norāda „Providus”.

"Tas nozīmē, ka sarežģītu, liela mēroga korupciju apkaro mazāk. Ir bijis daudz ziņu par uzsāktiem apjomīgiem kriminālprocesiem, taču vēlamā rezultāta nav, ja lietas nenoslēdzas ar spriedumiem,"  skaidro Valts Kalniņš.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti