Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Mācību līdzeklis skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Prokuratūra un FID padziļina sadarbību

Prokuratūra un Finanšu izlūkošanas dienests padziļina sadarbību

Noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanas novēršana ir prokuratūras prioritāte, un ar lietām, kas saistītas ar  naudas atmazgāšanu, strādās speciāla prokuroru grupa, norādīja ģenerālprokurors Juris Stukāns. Prokuratūra ceturtdien, 17. septembrī, vienojusies par īpašu sadarbību ar Finanšu izlūkošanas dienestu. Stukāns pauda pārliecību, ka jau drīzumā kādas ar naudas atmazgāšanu saistītas lietas nonāks tiesā.

Prokuratūra un Finanšu izlūkošanas dienests padziļina sadarbībuLinda Spundiņa
Prokuratūra ar Finanšu izlūkošanas dienestu vienojusies gan par prioritātēm naudas atmazgāšanas novēršanas lietās, gan veidu, kā sadarboties. To iestādes apliecinājušas ar konkrētiem dokumentiem, ko ceturtdien, 17. septembrī, parakstījis ģenerālprokurors Stukāns un Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

 

Stukāns norādīja, ka izveidos speciālu prokuroru grupu, kas strādās tieši ar naudas atmazgāšanas lietām.

Ģenerālprokurors uzskata, ka tas uzlabos darba kvalitāti.

"Ir skaidrs, kas ir jādara, cik daudz ir jādara un kurā brīdī jāvirzās uz priekšu. Es ļoti ceru, ka šis ir tas posms un brīdis, kad beidzot izkustēsies šīs lietas, kas saistītas ar [naudas] legalizāciju, un mēs attiecīgi sagaidīsim... Labi, tas varbūt nebūs rīt, bet tuvākajā laikā sagaidīsim, ka lietas parādīsies tiesās," klāstīja Stukāns.

Znotiņa norādīja, ka šī sadarbība viennozīmīgi paātrinās pirmstiesas izmeklēšanas procesu. Ģenerālprokurors uzsvēra, ka visām tiesībaizsardzības iestādēm noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija ir prioritāte izmeklēšanā. Tāpēc prokuratūra nodrošinās atbilstošus resursus, lai šādas kategorijas krimināllietas tiktu virzītas uz tiesu un būtu rezultāti, uz kuriem gaida starptautiskie partneri.

"Mums šobrīd vairs nav jautājumu par pierādījumu apjomu, par pierādījumu kvalitāti. Prokuratūrai un, cerēsim, izmeklēšanas iestādēm, kurās mēs nodrošinām vadību, ir skaidrs, kas jādara, cik daudz ir jādara un kurā brīdī ir jāvirzās uz priekšu," teica ģenerālprokurors.

Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Znotiņa uzsvēra, ka šobrīd dienests savus resursus galvenokārt velta, lai izmeklētu likvidācijas procesā esošajās bankās palikušo naudu. Znotiņa uzskata, ka tās ir sekas vājai finanšu sektora uzraudzībai, un cer, ka nākotnē dienests vairāk uzmanības varēs veltīt noziegumiem, kas saistīti ar izvairīšanos no nodokļiem un korupciju Latvijā.

"Finanšu izlūkošanas dienests ļoti labprāt strādātu ar tām lietām, kas mūsu valstij un mūsu iedzīvotājiem dotu lielāku pienesumu. Tagad mēs esam spiesti strādāt ar ārvalstu plūsmām, naudas līdzekļiem, kas, iespējams, ir nozagti kaut kur austrumos no Latvijas robežas un diemžēl, izmantojot to, ka Latvijas finanšu sektors ilgu laiku ir bijis diezgan neuzraudzīts, ir nogulsnējušies Latvijā.

Tā nav mūsu iniciatīva. Mēs izvēlētos strādāt ar kaut ko citu, ja vien varētu," atzina dienesta vadītāja.

Šogad pirmajos sešos mēnešos Finanšu izlūkošanas dienests iesaldējis 327,5 miljonus eiro. Lielākā daļa summas atrodas bankās, kuras ir likvidācijas procesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt