Prokuratūra sāk kriminālprocesu par «Rīgas satiksmes» «nanotehnoloģiju ūdeni»

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra uzsākusi kriminālprocesu par iespējamo vērienīgo krāpšanos galvaspilsētas uzņēmumā „Rīgas satiksme” (RS) saistībā ar  SIA „MJ Partneri” piegādāto nanotehnoloģisko ķīmiju. 

Prokuratūrā uzraudzības kārtībā izvērtēts Valsts policijā 21.janvārī lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu saistībā ar SIA „MJ Partneri” piegādāto nanotehnoloģisko ķīmiju SIA „Rīgas satiksme”. Lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu atcelts un uzsākts kriminālprocess, liecina prokuratūras sniegta informācija.

 280 000 latu līgums 2013.gadā noslēgts starp "Rīgas satiksmi" (RS) un celtniecības uzņēmumu "MJ partneri", ziņoja TV3 raidījums "Nekā personīga". Šī līguma summa ir maksimālā, par kādu var rīkot cenu aptauju, kas nav publiski jāsludina un formāli paredzēja nanotehnoloģiju piegādi Rīgas pilsētas pasažieru pārvadājuma uzņēmumam transportlīdzekļu mazgāšanai.

Kāds bijušais celtniecības uzņēmuma darbinieks piedāvāja piedalīties RS cenu aptaujā par līguma summu - 280 000 latu plus PVN. "MJ partneri" ar tādām lietām nebija nodarbojies, taču bijušais darbinieks mierināja, ka nekas jādara nebūs – viņi būs tikai starpnieki.

Tika apsolīts, ka visu izdarīs bijušā darbinieka radiniece Vita Baurovska, kura strādā firmā, kas tirgo pieprasītās nanotehnoloģijas. No „MJ partneriem” vajadzīgs tikai viņu godīgais vārds, reputācija un apgrozījums. Celtnieki piekrita un viņiem negaidīti tika 3% par starpniecību.

Šonedēļ pēc mediju uzmanības šiem notikumiem Baurovska vēstulē „Rīgas satiksmei” skaidro, ka raidījumā „Nekā personīga” viņas sniegtā intervija izmantota tikai daļēji, turklāt viņa to esot sniegusi emocionālā un psiholoģiskā spiediena ietekmē.

Baurovska, kura nesen detalizēti žurnālistiem izstāstīja, kā visa šī shēma organizēta, tagad paziņojusi, ka  runājusi nepatiesību, un bijusi spiesta to darīt, jo uz viņu izdarīts spiediens. Attiecīgu vēstuli un  video vēstījumu saņēmis Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš to izplatīja sociālajos tīklos solot noskaidrot, kurš un kādos apstākļos šo spiedienu veicis.

Post by Nils Ušakovs.

Žurnālisti, kas veidojuši materiālu par tīrīšanas līdzekļu piegādes shēmām “Rīgas Satiksmei” norāda, ka šis Baurovskas video un arī vēstule,  visticamāk, tapuši spiediena rezultātā.

Raidījuma rīcībā esot visi dokumenti, kas pierādot notikušās nelikumības, tostarp ierakstītas Baurovskas sarunas ar kādu uzņēmumu, kurā viņa atklāj par krāpšanos, mazgāšanas līdzekļu vietā iepildot ūdeni.

MJ partneri" noslēdza līgumus ar citiem uzņēmumiem par mazgāšanas līdzekļu piegādāšanu - sākumā ar SIA "Alchimica Latvia", tad ar SIA "Vialeks" un beidzot ar SIA "HRM". Firmas mainījās, bet darbojošās personas palika tās pašas.

Kopumā RS par modernajiem tīrīšanas līdzekļiem, ieskaitot PVN, samaksāja 339 917 latu. Bet ķīmijas preces "MJ partneri" birojā nekad neparādījās. To sagatavošana piegādei notika Vitas Baurovskas un Beskorovainija firmu birojā Zemitāna laukumā 11. Naudu pēc izrakstītajiem rēķiniem "MJ partneri" pārskaitīja šīm firmām un paturēja savus 3%.  

Taču kad par piegādēm sāka interesēties Valsts ieņēmumu dienests (VID), izrādījās, ka Zemitāna laukuma uzņēmumi nebija deklarējušas PVN un VID radušās aizdomas par krāpšanos ar nodokļiem. Celtnieki saviem sadarbības partneriem pieprasīja preču pavadzīmes, taču pavadzīmju nebija. Celtniecības uzņēmumam tā bija liela problēma, jo tas nevarēja atgūt no valsts pārmaksāto PVN ap 100 000 latu. VID uzsāka auditu.

Izrādījās, ka Beskorovainija firmas ķīmijas preces nebija pirkušas. Pēc pasūtījuma saņemšanas uz RS aizveda ķīmijas preču iepakojumā sapakotu ūdeni, vēstīja „Nekā Personīga”.  Ķīmijas aizstāšanu ar ūdeni palīdzēja īstenot RS Tehniskās kontroles daļas priekšnieka vietnieks Vjačeslavs Stunžāns.

Tikmēr RS neko nezina par ūdens piegādāšanu mazgāšanas līdzekļu vietā, jo neviens neko tādu nav pamanījis. Autobusi un trolejbusi ir mazgāti katru nakti. Sūdzību nav bijis, par to vai līdzekļu bijis pietiekami.

Raidījuma "Nekā personīga" rīcībā esošais VID audits liecina, ka Beskorovainija firma "Rīgas satiksmei" ķīmiju praktiski nepiegādāja. Ja pašvaldības uzņēmumam to savajadzējās, to pirka pa tiešo no Stunžāna uzņēmuma "RS Baltic".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti