Dienas ziņas

Latvijas Sarkanais Krusts izveidojis pirmo veļas māju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

“Progresīvie” kongresā pārrunā gaidāmās Saeimas vēlēšanas

«Progresīvie» kongresā pārrunā gaidāmās Saeimas vēlēšanas

Rūpes par ikvienu Latvijas iedzīvotāju, atbalsts izglītībai un zaļāka ekonomika – tie būs "Progresīvo" pamatprincipi partijas programmai nākamgad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Līdz šim partijai pietrūcis balsu Saeimas vēlēšanās, un tā parlamentā nav pārstāvēta. Pēdējā gada laikā, kopš partijas politiķi strādā Rīgas domē, tās atbalstītāju skaits ir pieaudzis.

Skanot aplausiem, daļai biedru pulcējoties klātienē, bet citiem pieslēdzoties ar moderno tehnoloģiju palīdzību, tika atklāts partijas "Progresīvie" sestais kongress. Tajā  vienojās par partijas dalību nākamā gada Saeimas vēlēšanās.

"Tā ir cilvēciska politika valstij, kurai rūp. Par to, ka mums ir jāparūpējas par visiem, neatkarīgi no viņu dzīves apstākļiem, finansiālā stāvokļa, maka biezuma, ģimenes stāvokļa un tā tālāk. Ar šo iesim un mēģināsim pārliecināt. Mēs jau redzam mūsu augošo reitingu," sacīja partijas valdes locekle Antoņina Ņenaševa.

2018. gada Saeimas vēlēšanās partijai pietrūka balsu, un tā parlamentā neiekļuva. Labi veicās pagājušā gada Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, kur kopā ar "Attīstībai/Par!" tā svinēja uzvaru. Pēdējie partiju reitingi liecina, ka "Progresīvos" atbalsta 3,6%.

"Kopš iepriekšējā gada Saeimas vēlēšanām mēs esam auguši gan atbalsta ziņā, gan biedru ziņā.

Rīgā padarītie darbi ļauj mums cilvēkiem plašāk parādīt, ko var gaidīt no "Progresīvajiem". Lielāku sociālo atbalstu, atbalstu izglītībai," skaidroja partijas valdes loceklis Edmunds Cepurītis.

Kopš skandāla ar Rīgas domes stāvvietu atļaujas izmantošanu, pēc kā pērn atkāpās bijušais ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") un šķēlās Rīgas domes frakcija, "Progresīvie" tālāku sadarbību ar "Latvijas attīstībai" neredzot. Ja "Attīstībai/Par!" izlems par kopīgu startu ar "Jauno Vienotību", "Progresīvie" varētu mēģināt startēt vieni paši.

"Provizoriski jā. Šobrīd mēs redzam lielo izaugsmi un skatīsimies. Joprojām diezgan pozitīvi vērtējam mūsu sadarbību tieši ar kustību "Par!"," atzina Ņenaševa.

Esošās valdības īstenoto politiku "Progresīvie" kritizē, īpaši īstenoto nodokļu reformu, kas diskriminējoša pret atsevišķām sabiedrības grupām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti