Panorāma

U. Dumpis: redzam sestdienas ballīšu sekas!

Panorāma

Ģimenes ārsti pārslogoti

J. Pūce melu dēļ atkāpjas no ministra amata

Pūce atzīstas melos par Rīgas domes stāvvietu izmantošanu un atkāpjas no ministra amata

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") ir nolēmis demisionēt un par to jau informējis valdības vadītāju Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība").

Šādu lēmumu Pūce pieņēmis pēc tam, kad viņa bijušais partijas biedrs Māris Mičerevskis LTV paziņoja, ka Pūce viņam uzreiz pēc Rīgas domes vēlēšanām prasījis sagādāt Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi. Ministrs Pūce pēc tam gan taisnojās, ka sarakste ar Mičerevski bijusi jokošanās, kā arī apgalvoja, ka divus gadus, kopš nav Rīgas domnieks, Rātsnama stāvvietas nav izmantojis. Taču tie bijuši meli, nu atzinis Pūce.

Ministrs Latvijas Radio atzina, ka iepriekš maldinājis sabiedrību, sakot, ka nav izmantojis sava kādreizējā palīga, partijas biedra un Rīgas domes deputāta Andra Bačkura caurlaidi.

Juris Pūce
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

 

 

"Tā nebija patiesība, ka es to neesmu darījis. Satraukumā izlēmu nestāstīt patiesību. Jau tobrīd iekšēji likās kļūdaina sajūta (..)," teica Pūce.

"Man ir kauns Latvijas sabiedrības priekšā un manu kolēģu partijā un partiju apvienībā priekšā, ka es esmu tā rīkojies. Arī draugu un ģimenes priekšā. Es par savu rīcību patiesi atvainojos un to no sirds nožēloju. Es esmu kļūdījies Rīgas pašvaldības autostāvvietu jautājumā, esmu patiesi izdarījis ļoti neveiksmīgu izvēli. Es esmu maldinājis savus kolēģus un Latvijas sabiedrību," teikts ministra paziņojumā.

Viņš norāda, ka radusies situācija liedz viņam pilnvērtīgi pildīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu.

Tādēļ Pūce ceturtdien, 12. novembrī, lūdzis Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") atbrīvot viņu no ministra amata.

"Nevēlos, lai jau tā sarežģītā politiskā vide mazinātu sabiedrības uzticību, jo tikai un vienīgi ar sabiedrības atbalstu un sapratni valsts ir spējīga attīstīties, pārvarot grūtības. Šobrīd, cīnoties ar pandēmiju un tās sekām, sabiedrības uzticība valdībai ir ļoti svarīga!  Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību," piebilst Pūce.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”/”Progresīvie”) atklāja, ka viņš uzdevis ziņas par caurlaides izmantošanu pārbaudīt, jo

viņa “rīcībā bija pirmšķietama informācija, ka ministrs nav teicis taisnību un es uz to vērsu uzmanību savā partijā”.

Pūces politiskais līdzgaitnieks, partijas „Latvijas attīstībai” valdes loceklis Edgars Jaunups rakstiskā atbildē Latvijas Radio norādīja, ka pēc tam, kad atklājies, ka Pūce runājis nepatiesību, atkāpšanās no amata ir vīrišķīgs un nepieciešams solis.

Pūce atzīstas melos par Rīgas domes stāvvietu izmantošanu un atkāpjas no ministra amata
00:00 / 04:08
Lejuplādēt

Līdzīgi to komentēja arī Saeimas deputāts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!”).

“Personīgi esmu šokā par šo Jura Pūces lēmumu, bet žēl, ka viņš ir maldinājis sabiedrību. Šis solis, ko spēris mūsu partijas vadītājs, apvienības līdzpriekšsēdētājs, ir vīrišķīgs un politiski atbildīgs solis šajā situācijā. Katrā ziņā valdība ir pazaudējusi rīcībspējīgu ministru. Es nedomāju, ka tas veidos kaut kādu nestabilitāti koalīcijā, bet šis solis ir ļoti atbildīgs no viņa puses,” sacīja Plešs.

Premjers Krišjānis Kariņš pieņēmis Pūces demisiju un sagaida, ka “Attīstībai/Par!” virzīs jaunu kandidātu uz ministra amatu.

Premjers pateicās ministram par sadarbību, bet tviterī norādīja, ka “valdībai ir jābūt paraugam sabiedrībai tiesiskuma un caurspīdīguma principu ievērošanā”.

Kustība “Par” diskutēs par turpmāko darbu apvienībā “Attīstībai/Par!”

Partijas “Latvijas attīstībai” sadarbības partneru – kustības “Par!” priekšsēdētājs Daniels Pavļuts savukārt paziņojumā medijiem norādīja, ka kustības valde uzskata, ka ministram Pūcem ir jādemisionē un kustība atbalsta viņa lēmumu par demisijas lūguma iesniegšanu.  

Šī situācija ir pārrunāta arī partiju apvienības “Attīstībai/Par!” augstākajā līmenī, informēja Pavļuts.

Kustība “Par” arī pauž nožēlu par šo situāciju. “Mums īpaši žēl, ka šādi ir rīkojies labi strādājošs ministrs, kas veiksmīgi īstenojis Latvijai būtiskas reformas.

„Tā ir pareiza rīcība. Ja realitāte ir citāda, nekā ministrs ir teicis, tad ir jāatkāpjas. Šādā situācijā nav citu alternatīvu, jo mums, vēlētām amatpersonām, ievērot augstus tiesiskuma, morāles un ētikas standartus nav izvēle, bet absolūts pienākums. Būs vajadzīgs laiks, kas un kādā veidā tālāk darbosies, kā politiskajai apvienībai tālāk rīkoties,” pauda kustības „Par” līderis Daniels Pavļuts.

Kustība arī plāno turpmākajās dienās diskutēt, kā turpināt kopīgo darbu apvienībā “Attīstībai/Par!”.

Politologs, sabiedrisko attiecību kompānijas „Mediju tilts” vadītājs Filips Rajevskis pauda, ka lēmums atkāpties nebūt nav vērtējams kā liels pārsteigums, turklāt varbūt tas pat ir nedaudz nokavēts, jo pēc tam, kad Mičerevskis atklājis saraksti par auto caurlaidi pie Rīgas domes, pulkstenis turpinājis tikšķēt par sliktu Pūcem.

Vienlaikus ar šīsdienas lēmumu politiskās vides principi ir ievēroti, piebilda politologs.

„Parasti tieši šādi sīkumi veido politisko procesu, reti lielās lietas. Visa lēmumu sekvence ir bijusi pareiza, izņemot to sīko pasaku stāstīšanu, kas, protams, nenāk par labu.

Tas ar laiku aizmirsīsies, bet atmiņā paliks, ka viņš ir uzņēmies atbildību un atkāpies,” prognozēja Rajevskis.  

KONTEKSTS:

Par ministra rīcību, izmantojot savām vajadzībām Rīgas pašvaldības stāvvietu bezmaksas caurlaidi, otrdien LTV raidījumā “Viens pret vienu” paziņoja Rīgas domnieks Māris Mičerevskis, kurš pagājušajā nedēļā izstājās no partijas “Latvijas attīstībai”. Viņš apgalvoja, ka Pūce viņam prasījis sagādāt caurlaidi pašvaldību stāvvietu bezmaksas izmantošanai. 

Pūce nākamajā dienā noliedza centienus iegūt Rīgas bezmaksas pašvaldību autostāvvietu caurlaidi, apgalvojot, ka sarakste ar Mičerevski par šo tematu bija tikai joks.

Premjers pēc šiem apgalvojumiem pauda, ka sagaida Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vērtējumu šajā lietā.

Bet Rīgas mērs sācis diskusiju par atteikšanos no deputātu privilēģijas par bezmaksas stāvvietām.

Pūce 2013.gadā novembrī, nedēļu pēc Zolitūdes traģēdijas, atkāpās no Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra amata pēc tam, kad atsevišķi politiķi saskatījuši interešu konfliktu faktā, ka viņa sieva vada biedrību "Ascendum", kas dažādiem kultūras, mākslas un izglītības projektiem saņēmusi ziedojumus no būvniekiem, kuru nozari pārrauga Ekonomikas ministrija, liecina aģentūras LETA arhīvs. Toreizējais ministrs Daniels Pavļuts gan tad skaidroja, ka EM jau bija sagatavots rīkojuma projekts par Pūces atstādināšanu no amata uz izmeklēšanas laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti