Problemātiski aiztaisāmajās balsošanas kastēs iemestās vēlēšanu zīmes atzītas par derīgām

Pašvaldību vēlēšanās iemestās vēlēšanu zīmes problemātiski aiztaisāmajās balsošanas kastēs atzītas par derīgām, pastāstīja Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.

Pēc Kokina teiktā, šādas kastes, kuras bija problemātiski aizvērt, vēlēšanu laikā bija 15.

Atbilstoši likumdošanai, tajās iemestās balsu aploksnes tiek vērtētas atsevišķi, pārbaudot, vai iemesto aplokšņu un vēlētāju dati savstarpēji sakrīt. Tāpat tiek pārbaudīta to atbilstība kopējai vēlēšanu struktūrai.

Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs sacīja, ka komisijas locekļi atsevišķi saskaitīja un pārbaudīja problemātiski aiztaisāmajās kastēs iemestās vēlēšanu zīmes un kopējā balsojumā nolēma tās atzīt par derīgām.

Kokins uzsvēra, ka problēmas ar kastu aizvēršanu noteica cilvēciskais faktors, jo ir nepieciešama prasme pareizi noplombēt vēlēšanu kastes, lai tās būtu kārtīgi aiztaisītas.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka komisija plāno nākotnē atteikties no kastēm ar dalītajiem vākiem, lai nākamajās vēlēšanās nerastos ar tām saistītas problēmas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars, brīdī, kad tika konstatētas grūtības aizvērt vēlēšanu kastes, starpgadījums tika izmeklēts kopā ar Drošības policiju, lai noteiktu, vai tam nav bijis ļaunprātīgs raksturs. Turpretī kastēs iemestās vēlēšanu aploksnes par derīgām var atzīt konkrētā apgabala vēlēšanu komisija, tās atsevišķi saskaitot un neatkarīgi izvērtējot to derīgumu.

Kā ziņots, pašvaldību vēlēšanās problēmas sagādājušas mazo balsošanas kastu aizvēršana, kad pēc to aizplombēšanas to mala pacēlās uz augšu.

Viens no gadījumiem, kad bija problēmas ar mazo balsošanas kastes aizvēršanu, tika konstatēts Rīgas 111.vēlēšanu iecirknī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, pastāstīja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Tāpēc attiecīgās kastes vēlēšanu zīmes tiks skaitītas atsevišķi, salīdzinot arī ar vidējiem rezultātiem iecirknī, un par tām tiks pieņemts atsevišķs lēmums. Šāda procedūra nepieciešama, lai saprastu, vai kastes vāka aizvēršanas problēmas bija ļaunprātība, vai arī vienkārši nemākulība, skaidroja Bērziņa.

Ņemot vērā šo situāciju pašlaik CVK mājaslapā norādīts, ka 111.iecirknī nobalsojuši 1392 iedzīvotāju, bet derīgo aplokšņu skaits ir 949. Plānots, ka šī starpība krietni samazināsies, kad būs saskaitītas arī līdz galam neaiztaisītās kastes saturs un ja šie rezultāti tiks atzīti par derīgiem, norādīja CVK Informācijas nodaļas vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti