Panorāma

Ukraiņu režisore: Mums ir jākaro, lai dzīvotu kā Latvijā

Panorāma

Latvijas pirmā lēdija apmeklē Ukrainu

Lielbritānijā šogad par 10 vēlēšanu iecirkņiem mazāk

REPORTĀŽA: Anglijā 14. Saeimas vēlēšanās būs mazāk iecirkņu

Šogad 14. Saeimas vēlēšanās ārvalstīs būs mazāk vēlēšanu iecirkņu. Piemēram, iepriekšējās Saeimas vēlēšanās Lielbritānijā bija 19 iecirkņi, bet šogad būs tikai deviņi, Lielākā daļa no tiem būs vietās, kur iecirkņi bijuši jau iepriekš, bet Norhamptonā tas līdz šim nav bijis, reportāžā no Anglijas vēstīja Latvijas Televīzija.

Northemptonas vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs Zigurds Līkums stāstīja: "Šeit mums būs 1.oktobrī vēlēšanu iecirknis 14. Saeimas vēlēšanām. Mēs atrodamies Norhamptonā, mēs esam patiesībā pašā Norhamptonas sirdī."

"Mums ir svarīgi, lai cilvēki nāktu uz šīm vēlēšanām, un tas būtu tāds kā atspēriena solis, lai viņiem padziļinātu to saikni un atgādinātu, ka viņi ir latvieši un viņiem tomēr ir kaut kāds pienākums pret Latviju arī dzīvojot ne Latvijā," teica Līkums.

Telpas, protams, netiks piešķirtas par brīvu, tādēļ rīkotāji cer, ka Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) palīdzēs ar naudu telpu īrei.

Lielākā daļa izdevumu gan jāsedz pašiem, arī palikšana pa nakti tiem palīgiem, kuri brauks no tālākām vietām, tādēļ Līkumu ģimene steidz pabeigt remontdarbus, lai būtu, kur visus izguldīt.   

"Mēs, ja godīgi, neesam īstenībā runājuši par tādu tēmu, kuru konkrētu politisko spēku mēs kā grupa atbalstām. Mums tāda saruna nav bijusi un tāda saruna arī nebūs, jo es nedomāju, ka tas būtu veselīgi mūsu starpā jau tagad vienoties par kādu spēku, ko mēs tagad visi varētu atbalstīt. Kaut vai tīri teorētiski," sacīja Līkums.

Viņš Latvijas Televīzijai arī atklāja, ka pēc kādiem 20 gadiem vēlētos atgriezties Latvijā, lai iesaistītos politikā.

Zigurda dzīvesbiedre Vineta Līkuma norādīja: "Mums vienkārši katram jāatļauj darīt lietas, kas ir tuvu sirdij. Tas ir tikai godīgi. Un, ja tā ir viņa vēlēšanās darboties sabiedriskajā organizācijā „Evolūcija” un nākotnē atgriezties Latvijā un startēt politikā, tas ir tikai jāatbalsta."

Tiem, kuri dzīvo Anglijas vidienē, būs paveicies, jo varēs izvēlēties starp vairākiem vēlēšanu iecirkņiem, turklāt Londonā būs pat trīs.

KONTEKSTS:

CVK 23. jūlijā atbalstīja vēlētāju ierosinājumus par 39 vēlēšanu iecirkņu izveidi ārvalstīs ārpus Latvijas Republikas pārstāvniecībām – citās balsošanai piemērotās telpās. Līdz ar to vēlētāji, kuri vēlēšanu laikā būs ārvalstīs, varēs nobalsot kopumā 80 vēlēšanu iecirkņos 78 pasaules vietās 42 valstīs.

Saeimas vēlēšanu dienā, 1. oktobrī, iecirkņi ārvalstīs balsotājiem būs atvērti no pulksten 7 līdz 20 pēc vietējā laika, un tajos balsot varēs ne tikai attiecīgajā valstī dzīvojošie Latvijas pilsoņi, bet arī tie vēlētāji, kuri uz ārvalstīm būs devušies īslaicīgā darba braucienā vai ceļojumā.

Vēlētājiem ārvalstīs vēlēšanu dienā būs iespēja nobalsot klātienē vēlēšanu iecirkņos Amerikas Savienotajās Valstīs, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrālijā, Austrijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Beļģijā, Brazīlijā, Čehijā, Dānijā, Ēģiptē, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Indijā, Īrijā, Islandē, Itālija, Izraēlā, Japānā, Kanādā, Kazahstānā, Krievijā, Ķīnā, Dienvidkorejā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Lietuvā, Luksemburgā, Moldovā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Uzbekistānā, Vācijā un Zviedrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt