REPORTĀŽA: Arī Lielbritānijā pie Saeimas vēlēšanu iecirkņiem rindas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Arī Lielbritānijā pie vēlēšanu iecirkņiem veidojās rindas. Šoreiz tur izveidoti deviņi vēlēšanu iecirkņi. Salīdzinājumam – iepriekšējās vēlēšanās bija 19, vēstīja Latvijas Televīzija.

Vēlētāja no Veikfīldas atzina: "Izskatīju visas partijas, izrakstīju uz lapiņas, un sāku pētīt katru sarakstu – kurš jau ir bijis Saeimā, kurš ko ir izdarījis. Varbūt kāds ir sasmērējies. Ja tur kaut kas nepatika, momentā svītroju ārā. Vai kura politiskie uzskati nesakrita ar manējiem, to arī uzreiz izsvītroju. Un palika divas partijas, no kā izvēlēties!"

Savukārt vēlētājs no Telfordas Vents Volenbergs pauda: "Kad mēs bijām uz barikādēm deviņdesmitajos gados... Lai tas nebūtu veltīgs laiks, lai tas nebūtu veltīgi aizgājis pagātnē. Es gāju par savu tēvzemi, par savu dzimteni, kuru diemžēl biju spiests pamest iepriekšejo valdību darbības rezultātā."

Bet vēlētāja no Birmingemas sacīja: "Nu, mana izvēle gan ir tā, kas man gadiem nav mainījusies. Un šoreiz mana izvēle bija sakarā ar visiem notikumiem, kas notiek pasaulē, kā punkts uz i."

Vēlētājs no Regbijas Māris Treijs par sava saraksta izvēli atzina: "Nu, profesionāļi savā jomā, kas domā par ilgtermiņa attīstību, reāli ilgtermiņa attīstību, nevis sola kaut kādus utopiskus zelta kalnus."

KONTEKSTS:

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 1. oktobrī, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 

14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti. Līdz ar CVK lēmumiem uz iekļūšanu Saeimā pretendē par trim kandidātiem mazāk – 1829.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti