To intervijā Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” sacīja Baltijas pētnieciskā žurnālistikas centra „Re:Baltica” vadītāja Inga Spriņģe. Vēstīts, ka „Re:Baltica” patlaban veic pētījumu par privātskolotāju algošanu Latvijā un vidējās izglītības kvalitāti Latvijā.
Līdz šim aizpildītajās anketās pētījuma ietvaros vecāki norādījuši, ka šaubās, vai skolotāji spēj mācību vielu iemācīt visiem bērniem. Turklāt, kā atzina Spriņģe, daļa vecāku uzskata, ka mācību programma ir paredzēta tikai izcilniekiem.
No otras puses, daļa vecāku pie privātskolotājiem sūta arī tos bērnus, kuriem jau ir labas atzīmes. Atzīmēm ir jābūt vēl labākām, lai bērns varētu iestāties labā augstskolā. Manāms, ka pie privātskolotājiem savus bērnus vairāk sūta vecāki ar augstāko izglītību un ienākumiem virs vidējiem valstī.
Spriņģe akcentēja, ka jau šobrīd pamazām apstiprinājumu gūst pieļāvums par skolu noslāņošanos. Arvien vairāk turīgo vecāku savus bērnus sūta vienās skolās, tādējādi neizdarot spiedienu uz sistēmu. Līdz ar to vienas skolas kļūst labākas, tikmēr citas līdzīgi kvalitāti nespēj nodrošināt. Tādējādi ir jautājums, kas notiek ar bērniem, kuriem nav šādu iespēju? Kādas ir viņu tālākas iespējas karjerā un mācībās – vaicāja Spriņģe, piebilstot, ka uz šiem jautājumiem atbildes meklēs rudenī.
Aicinām aizpildīt Re:Baltica interaktīvo „Privātskolotāju karti”.