Krustpunktā

Diskutē Satversmes tiesas tiesneša amata pieci kandidāti

Krustpunktā

Autoratlīdzības saņēmēji iebilst pret nodokļu izmaiņām. Kāpēc un kas notiks tālāk?

Valdības vadītājs aicina ievērot drošības pasākumus, lai apturētu Covid-19 vilni Latvijā

Premjers: Ja ignorēs Covid-19 pasākumus, būs jāķeras pie sodiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Gadījumā, ja valdības noteiktie piesardzības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai netiks ievēroti, nekas cits neatliks, kā ķerties pie pārkāpēju sodīšanas. To Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). 

"Krustpunktā" podkāstā:

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

Premjers uzsvēra, ka Latvija pašlaik piedzīvo Covid-19 infekcijas izplatības otro vilni, kas saslimstības ziņā ir lielāks nekā pavasarī piedzīvotais. Latvijas valdība ir izvēlējusies veidu, kā pārraut vīrusa transmisijas ķēdi. Proti, ievērojot divu metru distanci, regulāri mazgājot rokas un sabiedriskās vietās iekštelpās liekot sejas maskas.

 

"Bez sabiedrības līdzdalības mēs neuzvarēsim šo vīrusu," uzsvēra Ministru prezidents.

Viņš atzina, ka pašlaik tiek strādāts pie iespējamiem sodiem tiem, kas neievēro noteiktos piesardzības pasākumus. Tiesa, nekādi lēmumi par stingrākiem sodiem vēl nav pieņemti.

"Mēs vēl tādus lēmumus neesam pieņēmuši, bet, ja būs jāķeras klāt pie sodīšanas, lai panāktu, ka visi [ievēro piesardzības pasākumus], tad negribīgi es to arī atbalstīšu," atzina Kariņš.

Vienlaikus viņš izteica cerību, ka sabiedrība būs apzinīga un ievēros noteiktos piesardzības pasākumus tāpat, kā tas bija pavasarī.

"Pavasarī ar kopdarbību mēs nospiedām pirmo vilni.

Tagad ar kopdarbību, esmu pārliecināts, ka varēsim nospiest arī otro vilni," teica Kariņš.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Reaģējot uz rudenī pieaugušo slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13. oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā – 300.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti