Rīta Panorāma

Muzikāla dziesmu spēle «Lubāns un Rāzna»

Rīta Panorāma

Intervija ar Pāvelu Ananonu, Māri Iecelnieku un Katrīnu Dimantu

Telefonintervija ar Ojāru Skudru

Politologs Skudra: Bez Ušakova «Saskaņai» nav izredžu uzvarēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Pašreizējai Rīgas varas partijai "Saskaņa" nav izredžu izcīnīt uzvaru iespējamajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tajās nepiedalīsies viens no partijas līderiem, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Nils Ušakovs. Šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda politologs Ojārs Skudra, 

Jautāts par bijušā ilggadējā Rīgas mēra, pašreizējā EP deputāta Ušakova iespējamo kandidēšanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, Skudra pauda pārliecību, ka šis jautājums jau ir izlemts un Ušakovs kandidēs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

"(..) Bez Ušakova "Saskaņai" pat kopā ar "Gods kalpot Rīgai", kas, visticamāk, zaudēs pozīcijas, nav nekādu iespēju izcīnīt uzvaru tajās ārkārtas vēlēšanās. Tāpēc domāju, ka tas arī ir tikpat kā droši un skaidri – ja vēlēšanas notiks, Ušakovs nāks un piedalīsies," sacīja politologs.

Viņš norādīja arī, ka pašlaik viss liecina par to, ka Rīgas dome tiks atlaista un tiks izsludinātas pašvaldības ārkārtas vēlēšanas.

Politiskā cīņa Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, pēc Skudras domām, būs "ļoti asa un iespējams, ļoti netīra".

2017. gada jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās "Saskaņa"/"Gods kalpot Rīgai" saglabāja vairākumu Rīgas domē, taču ieguva mazāk mandātu nekā tam bija iepriekš.

KONTEKSTS:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") paziņojis, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) juristi šonedēļ sniegs atzinumu par to, vai un kādā kārtībā ir rosināma Rīgas domes atlaišana. Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu. Likums "Par pašvaldībām" nosaka, ka dome tiek atlaista ar likumu, kura projektu Saeimai iesniedz Ministru kabinets.

Ministrs atzina, ka VARAM nelolo cerības, ka dome spēs savus pienākumus veikt arī pēc 12.marta, kas beigsies valdības izsludinātā ārkārtējā situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā, tādēļ tiek gatavoti alternatīvi risinājumi, kā ar šo problēmu cīnīties pavasarī. Savukārt Rīgas domes vadība vairākkārt paudusi nostāju, ka atkritumu apsaimniekošanas jomā galvaspilsētai ārkārtējās situācijas regulējuma pagarināšana nav nepieciešama.

 "Saskaņa" valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs iepriekš informēja, ka Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti