Policija šodien rīkos pastiprinātus reidus, īpaša uzmanība - gājēju un velobraucēju drošībai

Visā Eiropas Savienībā ceturtdien, 21.septembrī, notiks smagu satiksmes negadījumu novēršanai veltīta kampaņa, kam dots nosaukums „Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem”.

Kampaņa notiek jau otro gadu, un to rīko Eiropas ceļu policijas tīkls (TISPOL) sadarbībā ar Eiropas Komisiju. Mērķis ir ambiciozs – aizvadīt šo dienu Eiropā bez neviena ceļu satiksmes negadījumos smagi cietušā vai bojāgājušā.

Normunds Krapsis: Policija šodien rīkos pastiprinātus reidus Māra Rozenberga
  Arī Latvijā trešdien policija pastiprināti uzraudzīs ceļus, stāstīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

  „Policija aktīvi kontrolēs, kā tiek ievērota drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana, kā arī [pievērsīs uzmanību] mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem [gājējiem, velobraucējiem], jo tuvojas rudens, un laiks paliek arvien tumšāks gan no rītiem, gan ātri satumst vakarā,” sacīja Krapsis.

  “Arī statistika diemžēl liecina, ka šajā mēnesī no deviņiem bojāgājušajiem astoņi ir tieši mazaizsargātie satiksmes dalībnieki. Protams, pievērsīsim uzmanību arī tiem vadītājiem, kuri atļaujas pārkāpt braukšanas ātrumu vai sēžas pie stūres alkoholisko dzērienu ietekmē,” stāstīja Krapsis.

  Kā liecina Valsts policijas statistikas dati, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, situācija Latvijā pamazām uzlabojas – bojā gājušo skaits uz Latvijas ceļiem samazinājies par 20%. Šogad ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudējis 91 cilvēks, savukārt pērn šajā pat laika posmā – līdz septembra vidum – avārijās uz ceļiem gājuši bojā 110 cilvēki, bet 2015.gadā – 121.

  Savukārt TISPOL dati par aizvadīto projekta EDWARD dienu rāda, ka pērn 19 no 31 projekta dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, izdevās aizvadīt dienu bez neviena bojā gājuša vai smagi cietušā.

  Lai aktīvāk iesaistītu iedzīvotājus rūpēs par ceļu satiksmes drošību, Eiropas ceļu policijas tīkls izveidojis mājaslapu, kurā ikviens var pievienoties solījumam un apliecināt gatavību gādāt par drošu braukšanu un līdzcilvēku drošību uz ceļa.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti