Policija rosina apsūdzēt četras personas par nelegālās televīzijas izplatīšanu Latvijā

Valsts policija prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi krimināllietu pret četrām personām par nelegālas televīzijas izplatīšanu lielos apmēros. Izmeklēšanā secināts, ka personas nodrošināja nelegālas televīzijas pakalpojumus klientiem Kurzemē, Vidzemē un Pierīgā, informēja policijā.

Policijā informēja, ka Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa 2021. gada vasarā aizturēja vairākas personas un veica virkni kratīšanu, pārtraucot personu grupas darbību, kas izplatīja nelegālu televīziju, proti, pārkāpa blakustiesības, nodrošinot klientiem televīzijas pakalpojumu bez licences un atbilstošām tiesību īpašnieku atļaujām, radot kaitējumu ne mazāk kā 30 tūkstošu eiro. Proti – lielā apmērā.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz sešiem gadiem.

Kratīšanās izņemta datortehnika, dažādu veidu datu nesēji, dokumentācija un citi objekti, kam bija nozīme pierādījumu iegūšanā un nostiprināšanā, informēja policijā.

Policija aizturēja četras iepriekš nesodītas personas, kuras dzimušas 1960., 1960., 1950. un 1963. gadā. Aizturētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka personu grupā darbojās bijušie televīzijas jomas uzņēmumu darbinieki, savstarpēji sadalot pienākumus.

Viens otru tehniski atbalstot un konsultējot, viņi nodrošināja nelegālas televīzijas pakalpojumus klientiem Kurzemes, Vidzemes un Pierīgas reģionos, izplatot gan Latvijā bāzētu blakustiesību īpašnieku programmas, gan Krievijas programmu piedāvājumu "Trikolor" un "HTB+".

Valsts policija vienlaikus brīdināja, ka šobrīd saskaņā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņu padomes lēmumiem Krievijas propagandas kanāli ir aizliegti.

Tāpat par nelegālas sistēmas uzstādīšanu, ierīkošanu, instalēšanu vai izmantošanu personīgiem mērķiem piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām, proti, 700 eiro.

Līdz ar to šobrīd pie administratīvās atbildības saucami arī nelegālas televīzijas galalietotāji.

Vienlaikus policijā skaidroja, ka šo likuma grozījumu mērķis nav sodīt iedzīvotājus, bet gan aizsargāt Latvijas informatīvo telpu un pašus cilvēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti