Par nelegālu sistēmu izmantošanu piekļuvei TV kanāliem draudēs 700 eiro sods

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Par nelegālas sistēmas uzstādīšanu, ierīkošanu, instalēšanu vai izmantošanu personīgiem mērķiem, lai piekļūtu audiovizuāliem pakalpojumiem, varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 700 eiro. To paredz Saeimas ceturtdien, 10. martā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Aizsargāta pakalpojuma likumā, informēja Saeimas Preses dienestā.

Likuma izmaiņas izstrādātas, lai mazinātu nelegālu ierīču, programmu vai citu risinājumu izmantošanu, lai piekļūtu audiovizuāliem pakalpojumiem, un vienlaikus stiprinātu Latvijas informatīvo telpu.

"Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā mums vēl aktīvāk jāstrādā pie Latvijas informatīvās telpas stiprināšanas. Prakse liecina, ka, izmantojot nelegālās sistēmas, piemēram, nelegālus dekoderus un satelīta šķīvju nelegālu dekoderu kodu kartes, cilvēki aizvien piekļūst televīzijas kanāliem, kas satur dezinformāciju, izplata Kremļa propagandu un kuru izplatīšanu Latvijā jau aizliegusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome," iepriekš sacījis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš. 

Likumprojekta anotācijā teikts, ka, ņemot vērā, ka patērētāji nereti nezina, ka izmanto nelegālas sistēmas, vienlaikus ar administratīvās atbildības noteikšanu sabiedrība ir jāinformē par nelegālām iekārtām un to lietošanas aizliegumu.

Nelegālas iekārtas var konstatēt, neieejot mājoklī, tas ir, attālināti.

Ja kāda persona šos nelegālos veidus lieto neapzināti, “tā tiks apzināta un brīdināta”, skaidroja Kaimiņš. Pēc viņa teiktā, Nacionālajai plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP)  ir arī budžets šiem mērķiem un taps informatīvā kampaņa,  tas tiks darīts zināms Latvijas pilsoņiem, ka arī skatītājs nes atbildību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti