Policija jaunu formastērpu iepirkumu par 11,5 miljoniem eiro varētu izsludināt pēc nedēļas

Valsts policija jaunu formastērpu iepirkuma konkursu par 11,5 miljoniem eiro varētu izsludināt jau pēc nedēļas, bet piektdien iestāde publiskajā apspriedē uzrunā potenciālos formu piegādātājus gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Neskatoties uz nebūšanām ar formas tērpu iepirkumiem, kur vienā gadījumā sākts kriminālprocess, bet otrs noslēdzās bez rezultāta, policija cer, ka pēc diviem gadiem visas amatpersonas nēsās vienādas uniformas.

Ar Valsts policijas jaunā dizaina formastērpa paraugiem sabiedrību iepazīstināja jau 2018. gada nogalē. Iestāde jaunās formas lielīja, sakot, ka to dizains atbilst Eiropas policijas uniformu labākajiem standartiem, un tās ir arīdzan funkcionālas un piemērotas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Taču pie jaunā un ērtā formastērpa tikai pēc pusotra gada tika daļa policistu – mazāk nekā 1000 likumsargu. Vēl pēc gada, pagājušajā vasarā, vēl nepilns tūkstotis policistu sāka nēsāt jaunās formas. Pašlaik trešdaļa policistu uz ielas manāmi jaunajās formās. Teju 3500 nēsā vēl vecos, tumši zilos, formastērpus.

Policija jaunu formastērpu iepirkumu par 11,5 miljoniem eiro varētu izsludināt pēc nedēļas
00:00 / 03:30
Lejuplādēt

Jau tika paredzēts, ka pilnīga formas tērpu nomaiņa jāīsteno līdz 2024. gada vidum, bet – vai nebūšanas ar formu iepirkumiem procesu nepaildzinās?

Piektdien policija publiskajā apspriedē uzrunā potenciālos formu piegādātājus gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, lai izsludinātu jaunu iepirkuma konkursu, jo iepriekšējais noslēdzās bez rezultāta.

"Lai cik bēdīgi tas nebūtu, uzņēmums, kas iepriekš šuva formas, ir iesaistīts procesā par formas piegādēm.

Un varbūt tāpēc viņi neiesniedza [pieteikumu konkursam] kaut gan viņi varētu nodrošināt. Šī zemā aktivitāte rezultējās ar to, ka iepirkumu nācās pārtraukt bez rezultātiem," pastāstīja Valsts policijas Iepirkumu nodaļas priekšnieks Gundars Jankovs.

Iepriekš ziņots, ka prokuratūra vasarā cēlusi apsūdzības krimināllietā esošajām un bijušajām policijas amatpersonām par iespējamām nelikumībām policijas formastērpu iepirkumā. Amatpersonas ar privātpersonu atbalstu panāca vienam pretendentam izdevīgu priekšrocību nodrošināšanu iepirkumā par kopējo summu vairāku miljonu eiro apmērā. Lietā iesaistīts arī toreizējais Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, kurš nesen devies izdienas pensijā.

Lai konkurss tomēr noslēgtos ar rezultātu, policija uzrunājusi Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju. Tās valdes priekšsēdētāja Elīna Egle norādīja, ka ir vairāki jautājumi, uz kuriem jāmeklē atbildes.

"Ko mēs Latvijā varam, ko mēs nevaram, ko mēs sadarbībā ar ārzemju partneriem varam vai nevaram izdarīt? Otrs jautājums ir saistīts ar kvalifikācijas un kvalitātes prasībām, no kurām mēs kā organizācija noteikti nevēlamies atkāpties. Jo funkcionalitāte priekš policijas darbiniekiem ir primāra.

Vienlaikus jāsaprot, vai tas ir iemesls, kāpēc nav bijuši [konkursā] pozitīvie rezultāti, vai varbūt ir plānošanas problēmas, ka vajag iepirkumus sadalīt mazākās daļās," stāstīja Egle.

Budžets šim četru gadu iepirkumam ir 11,5 miljoni eiro. Tiek plānots, ka pēc nedēļas varētu izsludināt konkursu. Policija cer šogad noslēgt līgumu ar piegādātāju. Neskatoties uz sarežģījumiem, iestāde plāno, ka 2024. gada vidū visas amatpersonas nēsās vienādu formu.

Tāpat arī paredzēts, ka divu gadu laikā visas policijas automašīnas būs ar vienādu trafarējumu. Šobrīd divas trešdaļas policijas automašīnu nav aplīmētas ar jaunā dizaina uzlīmēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt