Lieta par nelikumībām policijas formastērpu iepirkumā nodota tiesai 

Krimināllieta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā Valsts policijas rīkotajā formastērpu iepirkumā nodota tiesai, informēja prokuratūrā. 

2022. gada izskaņā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzība celta trīs valsts amatpersonām par mantkārīgā nolūkā izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, kas radījušas būtisku kaitējumu, un četrām privātpersonām par šo darbību atbalstīšanu.

Lietā iesaistīts kādreizējais Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, kurš devies izdienas pensijā. Viena no iesaistītajām valsts amatpersonām ir kādreizējā Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniece Renāte Fila-Roķe.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka starp aizdomās turētajiem esot arī militārā ekipējuma ražošanas uzņēmuma SIA "SRC Brasa" valdes loceklis Kristiāns Brēdermanis un modes mākslinieks Bruno Birmanis.

Saskaņā ar apsūdzību visas trīs valsts amatpersonas ar privātpersonu atbalstu panāca vienam pretendentam – konkrētai sabiedrībai ar ierobežotu atbildību (SIA) – izdevīgu prettiesisku priekšrocību nodrošināšanu Valsts policijas formastērpu iepirkumā. Viena no apsūdzētajām amatpersonām arī izpauda pretendentam ar plānoto iepirkumu saistītas neizpaužamas ziņas, tādējādi gan ierobežojot brīvas konkurences iespējamību iepirkumā, gan kaitējot Valsts policijas interesēm. 

Apsūdzētās amatpersonas, organizējot, vadot un kontrolējot Valsts policijas un iepirkuma komisijas darbu, īstenoja to pārvaldības procesu un lēmumu pieņemšanu tādā veidā, ka ar konkrēto SIA uz tai izdevīgiem nosacījumiem nepamatoti un nelikumīgi  tika noslēgts līgums par policijas formastērpu un to sastāvdaļu piegādi uz trīs gadiem par 2 479 338 eiro. Valsts policijai kā pasūtītājam tika liegta objektīva piedāvājumu izvēle iepirkumā, apdraudot saimnieciski izdevīgākā un policijas vajadzībām piemērotākā pakalpojuma iepirkšanu. 

Krimināllieta nodota Rīgas pilsētas tiesai vispārējā kārtībā pret apsūdzētajām personām un piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai. 

Prokuratūra atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti