Policija jauno formastērpu iepirkumu izsludinās februāra sākumā

Valsts policijas jauno formastērpu iepirkumu izsludinās februāra sākumā, informēja policijā. Tas būs paredzēts uz četriem gadiem.

Pagājušajā nedēļā Valsts policija sadarbībā ar Latvijas Drošības un aizsardzības industrijas federāciju (DAIF Latvija) organizēja publisku apspriedi ar septiņiem uzņēmējiem un Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociāciju, lai piesaistītu potenciālos formas tērpu piegādātājus gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Iepriekšējais konkurss noslēdzās bez rezultāta.

Policijas izstrādātās kvalifikācijas un tehniskās prasības tika atzītas par atbilstošām, vienlaikus diskusijas dalībnieki sniedza priekšlikumus iepirkuma dokumentu precizējumiem, lai Valsts policija iegādātos kvalitatīvu formas tērpu un uzņēmējiem būtu skaidri nosacījumi līguma izpildē. Diskusijā netika skarti jautājumi par formastērpa dizainu, bet gan tā nodrošināšanu – dizains nemainīsies.

“Vērtējot sanāksmē apspriesto, kā arī ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, uzskatām, ka šī diskusija bija veiksmīga, jo varējām izzināt problēmas un noskaidrot ražotāju viedokli, paraudzīties no viņu skatupunkta un saprast, kas jāuzlabo, lai pēc iespējas vairāk ieinteresētu un motivētu pretendentus pieteikties. Esam pateicīgi par dalībnieku sniegto viedokli un novērojumiem, arī argumentētu kritiku un paustajiem priekšlikumiem. Gūtās atziņas bija noderīgas, jo mums visiem ir viens galvenais mērķis – sniegt policistiem kvalitatīvu produktu,” pauž Valsts policijas Iepirkumu nodaļas priekšnieks Gundars Jankovs. 

Līdz šim jaunā dizaina formas tērpi, kas tika oficiāli apstiprināti 2019. gadā, šobrīd ir nodrošināti gandrīz trešdaļai Valsts policijas amatpersonu, kuriem būtu vien nepieciešams atjaunot pāris formas tērpu priekšmetus. Savukārt atlikušie policisti vēl ikdienā nēsā vecā dizaina formas tērpus. 

Lai gan pilnvērtīga pāreja uz jaunā dizaina formas tērpiem ir paredzēta līdz 2024. gada 1. jūnijam, Valsts policija cer, ka jau šogad izdosies noslēgt Valsts policijai nozīmīgo līgumu par formas tērpu iegādi un iespējas ātrāk apgādāt policistus ar šiem formas tērpiem, lai ikdienā viņi būtu redzami mūsdienīgās, ērtās un kvalitatīvās formās.

KONTEKSTS:

Iepriekš ziņots, ka policija jaunu formastērpu iepirkuma konkursu par 11,5 miljoniem eiro varētu izsludināt jau šomēnes. Iepirkumus vajā neveiksmes. Vienā gadījumā konkurss noslēdzās bez rezultāta, bet otrā - sākts kriminālprocess. Prokuratūra pagājušajā vasarā cēlusi apsūdzības krimināllietā esošajām un bijušajām policijas amatpersonām par iespējamām nelikumībām policijas formastērpu iepirkumā. Amatpersonas ar privātpersonu atbalstu panāca vienam pretendentam izdevīgu priekšrocību nodrošināšanu iepirkumā par kopējo summu vairāku miljonu eiro apmērā. Lietā iesaistīts arī toreizējais Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, kurš nesen devies izdienas pensijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt