Rīta Panorāma

Plašais kūlas ugunsgrēks Spilves pļavās Rīgā likvidēts

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni

Intervija ar Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieku Normundu Krapsis

Policija ar īpašu ierīci sāk fiksēt telefonu lietošanu pie stūres

Darbu sākusi ar kamerām aprīkota netrafarēta Valsts policijas automašīna, kura fiksē mobilā telefona lietošanu pie stūres, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" informēja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Automašīna ir aprīkota ar foto un video kamerām, kas gan fiksē šofera rīcību pie stūres, gan nolasa transporta līdzekļa reģistrācijas numura zīmi. Krapsis skaidroja, ka sistēma darbojas līdzīgi kā fotoradari - pārkāpuma gadījumā šoferim tiks paziņots par sodu.

Pēc Krapša teiktā, fotokameras var fiksēt jebkuru pārkāpumu, piemēram, to, vai automašīnas vadītājs ir piesprādzējies, tomēr mobilā telefona lietošana pie stūres pašlaik ir satraucošākais pārkāpums.

KONTEKSTS:

Satiksmes ministrija rosina vairāk nekā sešas reizes palielināt maksimālo sodu par tālruņa lietošanu pie stūres. Šobrīd par to pienākas brīdinājums vai 15 eiro naudas sods, taču ministrija vēlas soda apmēru noteikt robežās no 25 līdz pat 100 eiro.

Par to paredzēts diskutēt Saeimas Juridiskajā komisijā, un grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā varētu skatīt aprīlī. 

Pagājušajā gadā par tālruņa lietošanu pie stūres autovadītāji sodīti gandrīz 3400 reižu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti