Policija aiztur restorāna īpašnieku Latgalē par Ķīnas pilsoņa paverdzināšanu

Valsts policija aizturējusi kāda Latgales reģionā esoša restorāna īpašnieku par Ķīnas pilsoņa ekspluatēšanu, piespiežot strādāt bez atlīdzības, informēja policijā.

Izmeklēšanas laikā gūtā informācija liecina, ka kāda Latgales reģionā esoša restorāna īpašnieks, 1978. gadā dzimis vīrietis, 2020. gadā sāka meklēt savam restorānam darbinieku no Ķīnas, solot konkrētu amatu restorānā ar pievilcīgu darba samaksu 1500 eiro apmērā. Uz darba sludinājumu atsaucās kāds 1995. gadā dzimis vīrietis un, ar atbilstoši sakārtotu dokumentāciju ierodoties Latvijā, viņš tika sagaidīts un izmitināts restorāna īpašnieka norādītā dzīves vietā. Lai arī sākotnēji tika parakstīts darba līgums un līdz ar 2021. gada jūlija vidu persona sāka pildīt amata pienākumus, tomēr samaksa par veikto darbu netika veikta un faktiski turpmāko divu mēnešu garumā persona tika ekspluatēta.

Vienlaikus vīrietim tika atņemti arī personu apliecinoši dokumenti un ar draudiem viņš tika piespiests pakļauties darba ekspluatācijai, tādējādi upuris bija nonācis materiālā atkarībā no iespējamā vainīgā un atradās ievainojamības un bezpalīdzības stāvoklī.

Cilvēktirdzniecībai pakļautais vīrietis, gan radīto apstākļu dēļ, gan valodas barjeras dēļ nespēja pats sev rast palīdzību. Tikai 20. septembrī pēc veiksmīgas sazināšanās ar kādu personu no Ķīnas interneta vietnē, informācija par šo situāciju nonāca kādas Latvijas nevalstiskās organizācijas rīcībā, kura nekavējoties par to ziņoja Valsts policijai.

Pamatojoties uz iegūto informāciju, nekavējoties tika sākts kriminālprocess par cilvēku tirdzniecību.

Izmeklēšanas laikā tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas aizdomās turētās personas dzīves vietā, automašīnā un restorānā, kurā jaunais vīrietis tika nodarbināts bez atlīdzības. To laikā izdevās iegūt materiālus ar pierādījumu nozīmi.

2021. gada 6. oktobrī aizdomās turētā persona tika aizturēta, savukārt cietusī persona atbrīvota, nodrošinot tai arī visu nepieciešamo palīdzību turpmākās izmeklēšanas laikā. 

Izmeklēšana lietā vēl turpinās. Aizdomās turētā persona nav Latvijas valsts piederīgais, tāpēc lietā norisinās arī aktīva starptautiskā sadarbība informācijas iegūšanas un citos ar tiesisko palīdzību saistītos jautājumos.

Par inkriminēto nodarījumu persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Lai arī turpmāk novērstu iespējamos cilvēku tirdzniecības gadījumus un ar to saistītos riskus, ikviens, kura rīcībā ir kāda informācija par iespējamiem cilvēktirdzniecības gadījumiem vai citiem līdzīgiem gadījumiem, var vērsties policijā un ziņot par tiem, zvanot 110 vai rakstot e-pastu "[email protected]".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt