Plāno vērienīgi pārbūvēt Smiltenes centru

Plānojot pilsētas centra pārbūvi, Smiltenes novada pašvaldība pēta Eiropas mazpilsētu piemērus un, lai uzzinātu sabiedrības viedokli, ar iecerēm iepazīstina nevis klasiskā veidā, aicinot uz sabiedrisko apspriešanu telpās, bet izejot ielās.

Smiltenes centra infrastruktūra šobrīd nav draudzīga gājējiem, bet vairāk atvēlēta tieši transportam. Nu ir vērienīgi plāni to mainīt.

Nereti sabiedriskajās apspriešanās iedzīvotāju aktivitāte ir samērā maza, un sekas tam mēdz būt neapmierinātība par pašvaldības pieņemtajiem lēmumiem.

Tāpēc šoreiz par plānoto Smiltenes centra pārbūvi, iedzīvotāji iepazīstināti turpat pilsētas centrā. Šobrīd tas ir automašīnu un sabiedriskā transporta ielenkumā, arī infrastruktūra ir jau novecojusi.

Smiltenieši teic, ka, apskatot piedāvātos variantus turpat dabā un izrunājoties ar speciālistiem, ieceres kļūst saprotamākas.

“Nav kaut kur jāiet, visi te staigā, pa mikrofonu uzrunā, var dzirdēt “nākat, atbalstiet, izsakiet viedokli”, brīnišķīgi," domās dalās smiltenietis Andis Lācis.

“Te var izveidot kaut ko citādāku – braukāšanu, staigāšanu, kādus atpūtas laukumus," iesaka smilteniete Vaira Zariņa. 

“Tiem, kas mēs ar to ikdienā strādājam, tā shēma ir saprotama uzreiz, un šķiet, ka arī citiem būtu jābūt saprotamai, bet tā jau nav. Cilvēks no malas varbūt nesaprot, ko viņam jautā, un nemaz neizprot to, kas tur ir uzzīmēts. Tāpēc varbūt tagad tā vairāk uzrunājam cilvēkus, lai izskaidrotu, kas tur parādīts," norāda Ilze Sausā, Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas vadītāja.

Šobrīd visai liela teritorija no Smiltenes centra atvēlēta automašīnu stāvlaukumam. Turpat gar to ved arī maģistrālā iela un netālu ir arī autoosta. Satiksme līdz ar to ļoti intensīva, kas nav droši. Lai centrs būtu draudzīgāks, doma ir transportu no tā maksimāli novirzīt.

Ieceres ir par autoostas pārvietošanu, galvenās ielas sašaurināšanu, jaunu automašīnu stāvvietu izveidi - būtībā centru padarīt par Eiropas mazpilsētām raksturīgu zonu, kas kalpo arī par dažādu saietu un pasākumu vietu. Kā to paveikt, uzrunāts speciālists no Beļģijas.

“Šeit ir ļoti liela automašīnu kustība. Tas traucē un nav draudzīgi. Ja atvēlam šo vietu maksimāli gājējiem, tad tā jau arī varētu kļūt kā mazais biznesa centrs, kur darboties uzņēmējiem, kur rīkot pasākumus, kur būt sezonas tirgiem," vēlamo scenāriju iezīmē Marks Geldofs, teritorijas plānojumu speciālists no Beļģijas.

Tagad, kad smiltenieši ar pilsētas centra plānotajam izmaiņām iepazīstināti turpat dabā, ir cerība, ka turpmākās sabiedriskās apspriešanas laikā viedokļu būs daudz un argumentēti. Apspriešana turpināsies vēl aptuveni mēnesi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt