Pēcpusdiena

Sākas Berlīnes starptautiskais kino festivāls

Pēcpusdiena

Sestdien noskaidros "Muzikālās bankas" gada vērtīgāko dziesmu

Autovadītājiem nākotnē nebūs jānēsā līdzi vadītāja apliecība un auto tehniskā pase

Plāno atcelt prasību šoferiem ņemt līdzi vadītāja apliecību un tehnisko pasi

Satiksmes ministrija šonedēļ iesniedza Saeimā iniciatīvu, kas ļaus autovadītājiem braucienos neņemt līdz vadītāja apliecību un auto tehnisko pasi.

“Esam iesnieguši Saeimā ierosinājumu atteikties no prasības vadītājiem ņemt līdzi braucienos vadītāja apliecību un transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību. Kā nekā ir 21.gadsimts, un policija tam ir gatava. Turpmāk braucienā būtu jābūt līdzi tikai identifikācijas kartei (ID). Ceru uz deputātu atbalstu,” ierakstā saziņas vietnē “Twitter” pavēsta satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).

Satiksmes ministrijas Auto satiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” stāstīja, ka šī iecere attieksies uz visu transportlīdzekļu vadītājiem, arī traktoru un kravas automašīnu vadītājiem.

Galvenais, lai šoferim līdzi būtu personu apliecinošs dokuments

un kontrolējošās institūcijas var ātri pārliecināties par konkrētās personas kvalifikāciju vadīt auto un arī par auto esamību transportlīdzekļu reģistrā. Autovadītāju apliecības izsniegs arī turpmāk, un braucēji varēs izvēlēties, ko uzrādīt – ID karti vai autovadītāja apliecību, stāstīja Vectirāns.

Ja Saeima atbalstīs izmaiņas likumā, iespējams, jaunā kārtība varētu stāties spēkā jau martā, sacīja Vectirāns. Viņš arī atgādināja, ka, braucot uz ārzemēm, gan būs jāatceras, ka tehniskā pase un vadītāja apliecība joprojām jāņem līdzi.  

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis raidījumam pastāstīja, ka vadītāji bieži vien aizmirst vadītāja apliecību vai tehnisko pasi. Pagājuša gada laikā vadītāja apliecību nevarēja uzrādīt 3000 gadījumu, tehnisko pasi – vairāk nekā 2000 gadījumu.

Pašlaik likums prasa uzrādīt šos dokumentus, un par to aizmiršanu mājās var sodīt ar 3 eiro lielo sodu.

Krapsis stāstīja, ka policija jaunajai kārtībai ir gatava, jo automašīnās ir datori, kas ļauj operatīvi pārbaudīt šo informāciju, šis ministrijas lēmums nav pārsteidzošs, un policijai nekādu problēmu šī kārtība nesagadās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti