Panorāma

«Manabalss.lv» atsakās vākt parakstus pret Baltijas praidu Rīgā

Panorāma

Panorāma

Pirotehniku joprojām lieto bezatbildīgi

Pirotehniku joprojām lieto bezatbildīgi – svētkos 12 savainotie

Slimnīcās nogādāti 12 cilvēki, kuri savainojušies ar pirotehniku. Norauti pirksti, sadragātas plaukstas, sakropļota seja un acu apdegumi - tās ir traumas, kas paliek uz mūžu. Šogad cietušo ir trīs reizes vairāk nekā pērn, kad, sprāgstot pirotehnikai, nopietnas traumas guva četri cilvēki.  

Eksperti norāda - cilvēki bieži rīkojas bezatbildīgi un pārgalvīgi. Savlaicīgi neizlasa instrukcijas, kā pareizi rīkoties, un tad pēc gadu mijas, steigā aizdedzinot, gadās kļūmes un pirotehnika izšauj ne tā, kā plānots, un trāpa cilvēkam. Daļa no negadījumiem saistīta ar alkohola reibumu. Pirotehnika izšauj 5 - 6 sekundēs pēc aizdegšanas, bet piedzēries cilvēks nav spējis 5 - 6 sekundēs aizskriet prom.

Profesionālo pirotehniķu un pirotehnikas tirgotāju asociācijas valdes loceklis Arvis Zārbergs uzskata, ka vainojama ir bezatbildība.

“Pirotehniku drīkst izmantot tikai no 18 gadiem. Vecāki to neievēro. Petardes var iegādāties tikai ar mednieka apliecību, bet kādēļ tēvs dod bērnam petardi izšaut? Daudzstāvu māju pagalmos nevajadzētu šaut nekādu pirotehniku, īpaši “raķetes uz kociņa”, kuras ne vienmēr lido taisni,” pauda Zārbergs.

Tikmēr portālā “Dzīvnieku policija” ienāk daudzi sludinājumi par pazudušiem suņiem, kuri bailēs no uguņošanas aizmukuši un nonāk patversmēs. Katru gadu speciālisti nenogurstoši atgādina - dzīvnieki nav jāņem līdzi uz uguņošanu! Tieši pretēji - uz pirotehnikas šaušanas laiku suns ir jāieved mājās vai jāieslēdz klusākā vietā, jo dzīvniekiem dzirde ir daudz smalkāka, un viņi trokšņus uztver daudz skaļāk nekā cilvēks.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti