Sadaļas Sadaļas

Pirmo Latvijas PEN balvu iegūst Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone

Pirmo Latvijas PEN balvu ieguvusi Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone. Balva tiek piešķirta par nozīmīgu veikumu vārda brīvības veicināšanā, cenzūras ierobežošanā vai diskriminēto grupu atbalstīšanā, informē biedrības "Latvijas PEN" vadītāja Inga Gaile.

Tomsone balvu ieguvusi par "nerimstošu aktivitāti sieviešu tiesību aizstāvēšanā, protesta akciju organizēšanu un iedvesmošanu,

kuru rezultātā netika veikti sieviešu pašnoteikšanos ierobežojoši grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā; par enerģisku līdzorganizēšanu kustībā “Par kokiem Rīgā”, kas iestājas pret nevajadzīgu koku izciršanu; kā arī par to, ka ar savu darbību atjaunojusi sociālās atmiņas taisnīgumu, organizējot pasākumus Latvijas teritorijā nogalināto ebreju un citu holokaustā cietušo iedzīvotāju piemiņai".

Latvijas PEN balva nodibināta šā gada 18. martā Latvijas PEN gadskārtējā kopsapulcē.

Latvijas PEN balvas mērķis ir popularizēt konkrētās personas darbību un vārda brīvības aizstāvību kā nozīmīgu darbu. 

Latvijas PEN balvas vizuālo veidolu katru gadu veidos kāds mākslinieks vai māksliniece, kurš būs informēts par balvas saņēmēju un veidos balvu konkrētajai personībai. Tā kā Latvijas PEN ir brīvprātīga bezpeļņas organizācija, arī mākslinieks savu darbu ziedos PEN pārstāvēto ideju labā.  2019. gada balvas vizuālo veidolu veidojis mākslinieks Ivars Drulle, kurš arī to pasniedzis balvas ieguvējai.

Pirmā Latvijas PEN balva pasniegta, atzīmējot Starptautisko Preses brīvības dienu 3. maijā.


KONTEKSTS

2018. gada martā Rīgā nodibināta biedrība "Latvijas PEN", kas paredzēta kā satelītorganizācija Starptautiskajai rakstnieku apvienībai "PEN International". Tā dibināta 1921. gadā Lielbritānijā un tās mērķis: veicināt sadarbību starp rakstniekiem visā pasaulē un aizstāvēt viņu tiesības, piemēram, organizējot dažādas akcijas, izplatot manifestus u.tml. 

''Latvijas PEN'' iestājas par saprašanās un cieņas starp valstīm un tautām veicināšanu. Tās biedri apņemas darīt visu iespējamo, lai novērstu naidu un veicinātu ideālu, kurā cilvēce dzīvotu mierā un vienlīdzībā vienā pasaulē. Biedrība iestājas par brīvu presi un pret patvaļīgu cenzūru miera laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt