Nodibināta Latvijas PEN balva

Latvijas PEN biedru kopsapulcē 18. martā tika lemts par Latvijas PEN balvas iedibināšanu, pavēstīja Latvijas PEN pārstāvji. 

Balva tiks piešķirta par nozīmīgu veikumu vārda brīvības veicināšanā, cenzūras ierobežošanā un diskriminēto grupu atbalstā. Pirmā Latvijas PEN balva tiks pasniegta šī gada 3. maijā – Apvienoto Nāciju Organizācijas izsludinātajā Pasaules preses brīvības dienā. Balvas dizainu veido mākslinieks Ivars Drulle. 

Balva tiks pasniegta Rīgā, iepriekš neizsludinātā zibakcijā. Par balvas saņēmēju un pasniegšanas apstākļiem tiks ziņots atsevišķi.


KONTEKSTS

2018. gada martā Rīgā tika nodibināta biedrība "Latvijas PEN", kas paredzēta kā satelītorganizācija Starptautiskajai rakstnieku apvienībai "PEN International". Jau agrāk vairākas reizes šāda organizācija Latvijas pastāvēšanas laikā darbojusies, bet dažādu apstākļu dēļ darbību beigusi. Tagad par tās vadītāju iecelta dzejniece Inga Gaile. 

''Latvijas PEN'' iestājas par saprašanās un cieņas starp valstīm un tautām veicināšanu. Tās biedri apņemas darīt visu iespējamo, lai novērstu naidu un veicinātu ideālu, kurā cilvēce dzīvotu mierā un vienlīdzībā vienā pasaulē. Biedrība aizstāv netraucētu domas ceļošanu gan savas nācijas ietvaros, gan starp nācijām. Biedrības biedri apņemas pretoties jebkādai izteikšanās brīvības apspiešanai gan valstī un kopienā, kurā tie dzīvo, gan arī jebkur pasaulē, kur vien tas iespējams. Biedrība iestājas par brīvu presi un pret patvaļīgu cenzūru miera laikā.

Apvienība "PEN International" dibināta 1921. gadā Lielbritānijā, un tās pirmais vadītājs bija rakstnieks Džons Golsvertijs. Organizācijas mērķis: veicināt sadarbību starp rakstniekiem visā pasaulē un aizstāvēt viņu tiesības, piemēram, organizējot dažādas akcijas, izplatot manifestus u.tml. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt