Sadaļas Sadaļas

Pusdiena

Arī bērnu inspekcija konstatē pārkāpumus Jelgavas bērnunamā

Pusdiena

Pusdiena 21.04.2017

Radikāli noskaņotajiem liegs izbraukšanu no valsts

Piedāvā sodīt par iecerētā lieguma radikāļiem izbraukt no valsts pārkāpšanu

Līdzās iecerētajam liegumam radikāli noskaņotajām personām izbraukt no Latvijas vajadzētu noteikt arī Krimināllikumā sodu par šāda lieguma pārkāpumu, norāda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”). Pašlaik teroristu organizācijas “Daīš” kontrolētajās teritorijās Sīrijā un Irākā atrodas vairāki Latvijas iedzīvotāji.

No Latvijas uz Sīriju un Irāku devušies gan vīrieši, gan sievietes, līdzi ņemot arī savus mazgadīgos bērnus. Drošības policijas ziņojums par pērnā gada darbu rāda, ka teroristiskās organizācijas “Daīš” kontrolētajās teritorijās Sīrijā un Irākā atrodas vairāki Latvijas iedzīvotāji.

Pastāv aizdomas, ka šie cilvēki ārvalstīs izgājuši gan apmācības teroristu treniņnometnēs, gan iesaistījušies kaujinieciskās darbībās.

Drošības policija ziņo, ka vairāki cilvēki no Latvijas pērn izrādījuši interesi par ceļošanu uz “Daīš” kontrolētajām teritorijām. Bijuši mēģinājuši ieceri arī realizēt.

Lai atturētu cilvēkus no dalības bruņotos konfliktos ārvalstīs un novērstu radikalizācijas un ekstrēmisma izplatīšanos, Iekšlietu ministrija rosinājusi grozīt vairākus likumus. Ja drošības iestādes konstatēs, ka kāds Latvijas iedzīvotājs var apdraudēt valsts drošību un plāno iesaistīties teroristiskās darbībās vai bruņotos konfliktos ārvalstīs, viņam varēs liegt izbraukšanu no valsts.

“Paredzēts, ka iekšlietu ministrs varēs pieņemt lēmumu par aizliegumu personai izceļot no Latvijas uz noteiktu laiku līdz vienam gadam. Valstij piešķirtās pilnvaras ierobežot personas tiesības ceļot būs izmantojamas izņēmuma gadījumā, rūpīgi pārbaudot šī ierobežojuma samērīgumu, tādējādi novēršot pārvietošanās brīvības pārkāpumu,” stāsta Iekšlietu ministrijas pārstāvis Māris Zariņš.

Tas nozīmēs, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde cilvēkam anulēs pasi, izsniedzot jaunu personas apliecinošu dokumentu, kas ceļošanai nebūs derīgs.

Valdība Iekšlietu ministrijas izstrādātos grozījumus Nacionālās drošības likumā un Personu apliecinošu dokumentu likumā jau atbalstījusi, un tie nodoti iztirzāšanai Saeimas atbildīgajā komisijā.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”) norāda uz vēl kādu aspektu: “Manā skatījumā šādu grozījumi pieņemšana tiešām varētu palīdzēt un reāli atturēt mūsu valsts pilsoņu un iedzīvotājus no došanās, piemēram, karot uz Sīriju. Līdzīgi grozījumi savulaik ir ieviesti, piemēram, Francijā, Rumānijā, citās Eiropas Savienības valstīs, un tie strādā! Bet, ja mēs noteiksim šādu iespēju iekšlietu ministram pieņemt aizliegumu izbraukt no valsts uz gadu, piemēram,

tad būtu arī jānosaka Krimināllikumā sods par to, ja kāda no personām pārkāpj aizliegumu.”

Terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām ir zems. Drošības policija uzsver, prettiesiska piedalīšanās bruņotā konfliktā ir krimināli sodāma. Pērn par karošanu Sīrijā uzsākti trīs kriminālprocesi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt