Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Atzīmē Skrundas kaujas simtgadi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pie Līvāniem – ledus ceļš pāri Daugavai

Pie Līvāniem iebraukāts ledus ceļš pāri Daugavai; vietvarā uzsver – drošība ir katra paša atbildība

Lai iedzīvotāji nokļūtu no Dignājas pagasta uz Līvāniem, ko šķir Daugava, vasarā darbojas pārceltuve. Daudz nepateicīgākā situācijā Dignājas iedzīvotāji ir ziemā, kad pārceltuve nestrādā. Ik gadu, kad upe ir aizsalusi, iedzīvotāji to šķērso kājām un pat ar automašīnām. Tuvākais tilts atrodas aptuveni 30 kilometru attālumā.

Daugavas kreisajā krastā, tieši pretī Līvāniem, atrodas Jēkabpils novada Dignājas pagasta Vandānu ciems. Vietējie stāsta – kad upe ir aizsalusi, viņi tai brauc pāri pa ledu, jo tas ir īsākais ceļš, kā nokļūt pretējā krastā. Daudzi Līvānos strādā, tur pieejami arī citi ikdienā nepieciešami pakalpojumi.

Dignājas pagasta iedzīvotājs Jānis pārliecināts, ka ledus ceļš ir drošs, jo ārā ir sals. Ceļu uz Līvāniem viņš parasti mēro, lai dotos uz veikalu.

Kad upe nav aizsalusi un arī pārceltuve nestrādā, tad iedzīvotāji ir spiesti braukt uz 30 kilometru attālo Jēkabpili, lai pa tiltu šķērsotu upi un tad atkal mērotu 30 kilometrus uz Līvāniem. Daļai Dignājas iedzīvotāju galamērķis ir Jēkabpils. Ir iespēja braukt pa valsts vietējo autoceļu Jēkabpils – Dignāja – Ilūkste, bet tas tiek izmantots nelabprāt. Lai gan pērn aptuveni sešu kilometru garam posmam tika veikta dubultā virsmas apstrāde, autoceļš ir sliktā stāvoklī.

“Tas asfalts jaunais vispār nav tīrīts, varbūt vienreiz šogad tikai, šajā ziemā. (..) Nav jau citu variantu. Bet tā kā ledus ir normāla biezuma, braucam pāri, kamēr atļauts,” saka iedzīvotājs Jānis.

Līvānu novada un Jēkabpils novada pašvaldības aizliegumus par atrašanos uz Daugavas ledus nav noteikušas, arī brīdinājuma zīmju upes krastos nav.

Pirms dažiem gadiem zīmes esot bijušas, bet tās neesot vērts izvietot, ja nav iespējas nodrošināt kontroli. “Tā ir katra cilvēka personīgā atbildība, jo nolikt pašvaldībai kādu policistu vai kārtībnieku, kas dienu un nakti kontrolēs šos Daugavas krastus, tas nav reāli. Pašiem iedzīvotājiem ļoti jāapsver, vai tiešām tas ir vērts – riskējot ar savu dzīvību, celties pāri,” saka Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle.

Vides un civilās aizsardzības speciālists Ilmārs Luksts blakus ledus ceļam veica divus urbumus – vienā vietā ledus biezums bija 20, otrā vietā – 30 centimetri. Tomēr speciālists uzsver, ka atrašanās uz upes ledus nekad nevar būt pilnīgi droša: “Upē ir straumes, kuras var skalot to ledu. Vienā vietā varbūt ir 30 centimetri ledus biezums, citā vietā jau varbūt 15, 10 centimetri. To ir grūti prognozēt.”

Jēkabpils novada domes vadība uzsver, ka valsts šogad turpinās autoceļa Jēkabpils – Dignāja – Ilūkste atjaunošanu, savukārt vislabāko situācijas risinājumu – tilta uzbūvēšanu – pašvaldība uzskata par pārāk dārgu ideju, kam pašlaik nav finansējuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt