Pensijā sūtāmos darba suņus parasti atpērk viņu cīņu biedri - policijas kinologi

Nesen Valsts policija izsludināja izsoli, kurā piedāvāja iegādāties divus dienestam vairs nederīgus suņus. Policijas kinologu nodaļas galvenais inspektors Jānis Kramiņš pastāstīja, ka abus suņus iegādājušies to saimnieki, likumsargi kinologi.

Patlaban policijā ir aptuveni 30 dienesta suņi. Rējēji strādā arī specvienībā OMEGA, bet tur to skaits netiek atklāt.

Kramiņš stāstīja, ka reizi 18 mēnešos visiem dienesta suņiem tiek veikta testēšana, lai pārbaudītu viņu tā brīža spējas un varēšanu veikt konkrētus uzdevumus.

Kramiņš pastāstīja, ka gadījumā, ja “šis sunītis nenokārto šo testēšanu un mēs saprotam, ka pie vainas ir nevis kādi citi apstākļi, bet cienījama vecuma sasniegšana, tad principā tiek lemts jautājums par sunīša norakstīšanu”.

Šobrīd policijā suņi strādā arī uz patapinājuma līguma pamata, tie pieder pašam kinologam. Ja šis sunītis kļūst par vecu, tad vienkārši patapinājuma līgums tiek pārtraukts un attiecīgi suns paliek pie īpašnieka - kinologa.

Savukārt tos suņus, kas bija valsts nopirkti un norakstīti, saskaņā ar likumu policija  piedāvā citām valsts iestādēm, un, ja neviena valsts iestāde nepiesakās, notiek izsole. Ņemot vēra suņu vecumu, izsolē noteiktā suņa vērtība ir  nav liela.

Šajā gadījumā tie bija 5 eiro, tiek rīkota izsole, un tad principā vienmēr piesakās paši saimnieki. “Neatminos tādu gadījumu, kad šis sunītis kaut kur  būtu pamests un neviens neinteresētos,” sacīja Kramiņš, stāstot, ka parasti tad suns pēc darba gaitu beigām līdz mūža galam nodzīvo pie sava saimnieka. 

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti