Pedagogu algām šim gadam pārdalīs 5,5 miljonus no naudas neparedzētiem gadījumiem

Valdībā apstiprināts faktiskais finansējuma piešķīrums pedagogu algu palielinājumam līdz 790 eiro. Tam papildus pārdalīts 5 508 751 eiro.

Otrdien, 29. septembrī, Ministru kabinetā tika apstiprināti divi rīkojuma projekti – “Par mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām – pašvaldību izglītības iestādēm 2020. gadam” un “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem””. To mērķis ir nodrošināt visiem pedagogiem zemākās mēneša darba algas likmi – 790 eiro, tādējādi pildot Ministru kabineta rīkojumu “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2018. gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. decembrim”, kā arī veikt apropriācijas pārdali starp budžeta resora programmām un sadalīt mērķdotāciju pašvaldību vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai un speciālo izglītības iestāžu, kas nodrošina internāta pakalpojumus, uzturēšanas izdevumiem visam 2020. gadam.

Lai 2020.gadā nodrošinātu finansējumu pedagogu minimālās algas likmes palielināšanai līdz 790 eiro, sākot ar 2020. gada 1. septembri un izglītojamo skaita un struktūras izmaiņu ietekmi, papildus bija nepieciešami 5 508 751 eiro.

Paredzēts, ka minētie līdzekļi tiks nodrošināti, veicot apropriācijas pārdali no valsts budžeta programmas līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Mērķdotācija pedagogu algām katru gadu tiek aprēķināta saskaņā ar Valsts izglītības informācijas sistēmā ievadīto skolēnu skaitu attiecīgā gada 1. septembrī, un finansējumu pašvaldības saņem septembra beigās vai oktobra sākumā uzreiz pēc rīkojuma par mērķdotācijas sadali apstiprināšanas valdībā. Vairākās pašvaldībās ir skolēnu skaita izmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, un tās ietekmē arī finansējuma apjomu.

Kopējais valsts budžeta finansējums mērķdotācijām pašvaldībām (pašvaldību izglītības iestādēm) 2020. gadā ir 386 379 581 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti