Pēc vairākām sūdzībām advokātu padome ierosina disciplinārlietu pret Gobzemu

Pēc četru iesniegumu saņemšanas un tajos paustā izvērtēšanas Latvijas zvērinātu advokātu padome ir ierosinājusi disciplinārlietu pret advokātu un Saeimas deputāta kandidātu Aldi Gobzemu (“KPV LV”).

Latvijas zvērinātu advokātu padomē bija vērsusies nogalinātā maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene, lūdzot vērtēt Gobzema publiskos izteikumus, kuros viņš nogalinātajam pārmet noziedzīgu rīcību. Bunkus ģimene lūgusi Gobzemu izslēgt no advokatūras.

Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska norādīja, ka ierosinātās disciplinārlietas iznākums būs Disciplinārlietu komisijas rokās. “Jautājumu šajās sūdzībās bijuši kolēģa klientu vārdu izpaušana, kolēģu apvainošana prettiesiskās darbībās, informācijas paušana par bojāgājušu kolēģi, par viņa it kā nelikumīgām darbībām, par kurām varētu būt kriminālprocesi un par kurām būtu jāatbild krimināltiesiskā kārtībā,” pastāstīja Kaminska.

Jautājumu varētu izlemt tuvāko mēnešu laikā.

“Gan iesniegumi, gan sūdzības ir pietiekami izvērstas. Un padome, vērtējot zvērināta advokāta Alda Gobzema rīcību, saskatīja, ka ir pieļauti atsevišķu likumu pārkāpumi, kā arī advokātu ētikas noteikumu pārkāpumi. Un par to ir ierosināta disciplinārlieta,” sacīja advokātu padomes pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti